Skip to main content

Jak dbać o skórę po zabiegu osoczem bogatopłytkowym?

Pielęgnacja skóry po zabiegu osoczem bogatopłytkowym nie jest restrykcyjna ani zbyt wymagająca. Powinna być jednak delikatna i opierać się na kosmetykach o łagodnym działaniu. Ważne też, aby przestrzegać zaleceń pozabiegowych. O czym należy pamiętać?

Osocze bogatopłytkowe – przed i po zabiegu

Do zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Również pielęgnacja pozabiegowa nie jest zbyt wymagająca. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym przebiega w sposób komfortowy. Zabieg polega na mikronakłuwaniu skóry przy jednoczesnym podawaniu w jej głąb odpowiednio przygotowanego wysokostężonego osocza bogatopłytkowego. Obecne w nim czynniki wzrostu i inne składniki aktywne pobudzają procesy rewitalizacyjne, dzięki którym skóra odmładza się i zdrowieje.

Mezoterapia to metoda mikronakłuć, która sama w sobie ma właściwości terapeutyczne – stymuluje produkcję nowego kolagenu, poprawia mikrokrążenie, dotlenia i odżywia komórki skóry. Cera po mezoterapii igłowej może być przejściowo zaczerwieniona, uwrażliwiona, lekko opuchnięta. Chociaż została wzmocniona regeneracyjnym osoczem bogatopłytkowym przez kilka dni po zabiegu potrzebuje troskliwej pielęgnacji, łagodzącej podrażnienia i chroniącej przed ewentualnym zakażeniem.

Osocze bogatopłytkowe – zalecenia po zabiegu

Zalecenia po zabiegu osoczem bogatopłytkowym dotyczą z jednej strony domowej pielęgnacji skóry, a z drugiej właściwej profilaktyki pozabiegowej.

Po zabiegu osoczem bogatopłytkowym:

  • stosuj delikatną pielęgnację skóry,
  • nie używaj kosmetyków o silnym działaniu,
  • zrezygnuj na 2-3 dni z basenu, sauny, siłowni,
  • unikaj ekspozycji na słońce,
  • chroń skórę kremem z wysokim filtrem UV.

Przez kilka dni po zabiegu należy stosować odpowiedni krem o działaniu nawilżającym i antybakteryjnym. Podczas mycia twarzy trzeba uważać, aby zbyt mocno nie pocierać skóry, nie naciągać jej ani naciskać, a w efekcie wywołać podrażnienia. Ponadto na jakiś czas lepiej zrezygnować z dotychczas stosowanych kosmetyków, które zawierały wysokie stężenie składników aktywnych. Lepiej wstrzymać się też na trochę z wykonywaniem peelingów z kwasów owocowych, które wywołują złuszczanie naskórka, przez co mogą pogłębić podrażnienia.

Zalecenia po zabiegu osoczem bogatopłytkowym dotyczą także odpowiedniej profilaktyki. Po mezoterapii niewskazane są żadne aktywności, które sprzyjają rozwojowi zakażeń skóry (bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych). Dlatego przez kilka dni po wampirzym liftingu nie korzystamy z basenu, sauny, jak również siłowni. Ważna jest również wzmożona fotoprotekcja. Uwrażliwiona po zabiegu skóra staje się bardziej podatna na szkodliwe działanie słońca, przed którym trzeba się chronić. Rekomendujemy, aby w okresie pozabiegowym stosować kremy ochronne z wysokim filtrem UV (SPF 50) i unikać niepotrzebnej ekspozycji na słońce.

Wampirzy lifting – regeneracja skóry po zabiegu

Skóra po zabiegu osoczem bogatopłytkowym szybko się goi i regeneruje. Pierwsze efekty wampirzego liftingu widać już po kilku dniach. Skóra staje się gładsza i bardziej napięta. Lawina procesów regeneracyjnych rusza już na drugi dzień po mezoterapii, a biorewitalizacja trwa około 2-3 miesiące. Po tym czasie widać już pełne działanie osocza bogatopłytkowego – skóra jest ujędrniona, zagęszczona i promienna. Bez widocznych zmarszczek, blizn, rozstępów i nieestetycznego szarego kolorytu.

Wystarczy już jeden zabieg wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym, aby uzyskać oczekiwaną poprawę. Efekty wampirzego liftingu utrzymują się przez wiele miesięcy. To świetny sposób na zaawansowaną pielęgnację skóry, która pozwala utrzymać ją w dobrej kondycji.

Jeśli chcesz umówić się na zabieg osoczem bogatopłytkowym w Warszawie, zadzwoń: +48 221 030 030 lub zarejestruj się na wizytę e-mailowo: rejestracja@klinikamiracki.pl

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.