Skip to main content

Komórki macierzyste

Komórki macierzyste stanowią rewolucję w medycynie, znajdując zastosowanie niemal w każdej jej dziedzinie. Przynoszą one efekty również w anti-agingu wpływając na utrzymanie młodej skóry. Dzięki właściwościom i uniwersalności są one plastyczne. Oznacza to, że posiadają zdolność wielokrotnego podziału i umiejętność przybierania cech komórek innej tkanki. Iniekcja komórek macierzystych w miejscu uszkodzenia pomaga skórze wytworzyć nową tkankę oraz rozpocząć procesy regeneracyjne. Za ich sprawą następuje też stymulacja syntezy kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, co usprawnia odnowę skóry. Uzyskane efekty są nie tylko naturalne, ponieważ wykorzystują własny potencjał organizmu, ale także długotrwałe. Iniekcja komórek macierzystych pochodzących z tkanki tłuszczowej powoduje spłycenie zmarszczek, poprawę napięcia skóry oraz ujednolicenie jej kolorytu, jak również redukcję przebarwień, blizn i rozstępów. Komórki macierzyste często są pozyskiwane i wykorzystywane podczas liposukcji, ponieważ wzbogacenie tłuszczu o komórki macierzyste wyposaża tkankę tłuszczową w potencjał regeneracyjny w terapii anti-aging.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

Cena zabiegów z komórkami macierzystymi

Zadbaj o Swój wygląd i dobre samopoczucie latem!

Komórki macierzyste Cennik

Komórki macierzyste z tłuszczu – regeneracja – NOWOŚĆ!(terapia regeneracyjna komórkami macierzystymi)
Obszar zabiegu 1 zabieg
1 dowolny obszar: skóra głowy, czoło, okolice oczu, okolice ust, policzki, żuchwa, podbródek, szyja – terapia regeneracyjna komórkami macierzystymi bez wykonywania zabiegów liposukcji lub lipotransferu 6 000 zł 8 000 zł
1 dowolny obszar: skóra głowy, czoło, okolice oczu, okolice ust, policzki, żuchwa, podbródek, szyja – terapia regeneracyjna komórkami macierzystymi wykonywana jako zabieg dodatkowy podczas zabiegu lipotransferu 4 000 zł 8 000 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

  Imię i nazwisko

  Email

  Treść wiadomości

   Zadzwoń
   – umówimy Cię na spotkanie

   +48 221 030 030

   Wyślij maila
   – odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

   rejestracja@klinikamiracki.pl

   • twarz
   • dekolt
   • ciało

   Mocne strony zabiegu

   • Totalne odmłodzenie i regeneracja skóry
   Po upływie 3 miesięcy od wykonania procedury z udziałem komórek macierzystych zmarszczki zostają wyraźnie spłycone, skóra wygładzona, a koloryt skóry wyrównany. Poprawie ulega też jej gęstość, struktura, przywrócone zostaje napięcie i elastyczność. Zostaje ona odżywiona i zregenerowana, dzięki czemu możemy obserwować efekt znacznie odmłodzonej i rozświetlonej cery. 
   • Całkowita naturalność i bezpieczeństwo
   Komórki macierzyste przeznaczone do przeszczepu zostają pobrane z własnej tkanki tłuszczowej Pacjenta, dlatego nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej czy skutków ubocznych. Niebezpieczeństwo odrzucenia przeszczepu jest więc niemożliwe.
   • Niewielka inwazyjność
   Terapia komórkami macierzystymi  jest bardzo dobrze tolerowana przez naszych Pacjentów i szczególnie polecana alergikom, u których spectrum zabiegów jest znacznie mniejsze. Stosunkowo krótki czas procedury, brak powikłań i zminimalizowanie okresu rekonwalescencji sprawia, że w niewielkim stopniu ingeruje on w organizm i życie codzienne Pacjenta. 
   • Najnowsza technologia
   Przeszczep komórek macierzystych to zabieg z zakresu najbardziej zaawansowanej medycyny regeneracyjnej. Zdolność rozpoznawania uszkodzonych tkanek i naprawiania ich oraz przybieranie postaci dowolnej komórki to cechy, które czynią procedurę rewolucyjną.

   Kto wykonuje zabieg?

   Zabieg z komórkami macierzystymi wykonuje lekarz.

   Czy zabieg jest bolesny?

   Komórki macierzyste podawane są podczas serii drobnych nakłóć, czemu może towarzyszyć dyskomfort.

   Ile trwa rekonwalescencja?

   Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

   Zasada Działania

   Komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej

   Komórki macierzyste zostają pobrane z tkanką tłuszczową za pomocą specjalnej kaniuli. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym w okolicy brzucha , pośladków czy ud.

   Nowoczesna technologia

   Tkanka tłuszczowa zostaje przygotowana do podania poprzez odwirowanie jej w specjalnym urządzeniu. Uzyskana zawiesina z komórkami macierzystymi posiada wyjątkowo silne właściwości regeneracyjne.

   Iniekcja komórek macierzystych

   Po odwirowaniu zawiesina zostaje podana drogą iniekcji w okolice ubytku tkanki. 

   Kompleksowa rewitalizacja

   Komórki macierzyste stymulują syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, co rozpoczyna procesy rewitalizacji skóry i tkanki podskórnej.  

   Wskazania

   Zabieg z użyciem komórek macierzystych polecany jest osobom, które  zauważają u siebie:
   • głębokie zmarszczki i bruzdy w okolicy skóry twarzy, szyi czy dekoltu, 
   • zapadniętą skórę z ubytkami tkanek,
   • utratę elastyczności i napięcia skóry,
   • blizny i rozstępy.

   Przeciwwskazania

   Zabiegu z wykorzystaniem komórek macierzystych nie przeprowadzamy u Pacjentów:
   • z cukrzycą,
   •  w ciąży,
   •  z aktywnym trądzikiem,
   •  karmiących piersią,
   •  z chorobami krwi,
   •  chorujących nowotwory,
   •  przyjmujących leki powodujące wydłużony czas krwawienia.

   Przebieg zabiegu

   Konsultacja wstępna

   Pierwsza wizyta to moment wywiadu lekarskiego, podczas którego wykluczone zostają ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Lekarz objaśnia jak przebiega procedura oraz jakich efektów można się spodziewać.    

   Przebieg zabiegu

   Tkanka tłuszczowa zostaje pobrana z dowolnej części ciała, która została uzgodniona podczas konsultacji, np. bok, brzuch, udo. Pobrany materiał zostaje odwirowany i uzyskuje się zawiesinę komórek macierzystych. Uzyskana substancja zostaje wstrzyknięta w wybrane miejsce. Zazwyczaj zabieg połączony jest przeszczepem tłuszczu – lipotransferem.    

   Konsultacja kończąca

   Terapię kończy kilkudniowa rekonwalescencja, podczas której samoistnie znika obrzęk i siniaczki.

   Jak się przygotować?

   Na kilka dni przed zabiegiem powinno się zrezygnować z zażywania aspiryny oraz innych leków przeciwzapalnych. Należy też wykonać podstawowe badania, w tym morfologię, grupę krwi i wskaźnik krzepnięcia.

   Komentarz eksperta

   Zabieg z udziałem komórek macierzystych jest odpowiedni dla zwolenników medycyny regeneracyjnej. Jest to naturalna kuracja wykorzystująca potencjał organizmu do samouzdrawiania. Wieloletnie badania udowodniły, że komórki macierzyste sprawdzają się w leczeniu uszkodzonych tkanek, przyspieszają regenerację i gojenie. Ich fenomen polega na nieograniczonym potencjale transformacji w dowolne komórki, poprawiając funkcjonowanie organizmu wszędzie tam, gdzie się pojawią. Ich wpływ na skórę – poprawia jej strukturę, spłyca blizny i zmarszczki, nadaje jej również elastyczności i blasku. Pobraniu komórek macierzystych często towarzyszy lipotransfer, podczas którego nie tylko wykorzystujemy właściwości komórek, ale również wypełniamy w skórze miejsca, w których występują ubytki. W ramach jednego zabiegu Pacjent może odessać tkankę tłuszczową i ponownie użyć jej jako wypełniacza posiadającego właściwości regeneracyjne.