Skip to main content

MEDYCYNA REGENERACYJNA

Medycyna regeneracyjna znajduje zastosowanie niemal w każdej dziedzinie medycyny, a jej spektrum możliwości rośnie w miarę rozwoju wiedzy na temat zdolności organizmu do odbudowy. Czerpiąc doświadczenie z innych gałęzi medycyny, medycyna estetyczna oparła terapię anti-aging na potencjale regeneracyjnym skóry. Fundamentem skutecznego działania zabiegów tego typu jest stymulacja naturalnego potencjału organizmu do regeneracji i naprawy. Medycyna regeneracyjna stanowi dziedzinę innowacyjną i przełomową, która powoduje mobilizację naturalnie występujących mechanizmów zachodzących w ciele człowieka. Celem zabiegów medycyny regeneracyjnej jest naprawa i pobudzenie do regeneracji tkanek, których funkcjonowanie wymaga stymulacji w związku z uszkodzeniem lub procesem starzenia się organizmu. Terapie te w naszej Klinice to aż 3 rodzaje osocza bogatopłytkowego – HD PRP Angel, PRP Arthrex i osocze bogatopłytkowe – oraz komórki macierzyste wykorzystywane jako samodzielny zabieg lub w ramach lipotranferu. Tkanka tłuszczowa bogata w komórki macierzyste często wykorzystywana jako naturalny wypełniacz, np. do uzupełnienia blizn, redukcji zmarszczek, zwiększenia objętości ust czy piersi. Zabiegi z udziałem osocza bogatopłytkowego oraz komórek macierzystych pozwalają dłużej cieszyć się młodą i gładką skórą bez ingerencji chirurgicznej czy substancji obcych.

Wyjątkowość komórek macierzystych polega na ich zdolności do przekształcenia się w komórki dowolnej tkanki. Posiadają one nieograniczone możliwości do podziału i różnicowania zastępując tym samym starsze komórki. W medycynie estetycznej przynoszą doskonałe efekty w terapiach przeciwstarzeniowych, a także w redukcji blizn. W Klinice Miracki komórki macierzyste czy też osocze bogatopłytkowe do przeszczepu pobierane są od samego Pacjenta, co eliminuje ryzyko odrzucenia preparatu lub pojawienia się uczuleń. 

Natomiast mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego uwalnia duże stężenia czynników wzrostu, które inicjują i podtrzymują naturalne procesy regeneracji oraz odbudowy tkanek. Efekty osocza bogatopłytkowego to odświeżona, gładsza i jędrniejsza skóra o wyrównanym kolorycie. Twarz to nie jedyny obszar zabiegowy, popularnością cieszą się także zabiegi na szyję, dekolt i dłonie. Ponadto często stosuje się osocze bogatopłytkowe na włosy, a właściwie na skórę głowy, co stymuluje ich wzrost, wzmacnia je, hamuje wypadanie i powoduje pojawienie się nowych baby hair. To jednak nie wszystko – osocze bogatopłytkowe znajduje również zastosowanie w ginekologii estetycznej, np. jako metoda uwrażliwienia łechtaczki. Osocze bogatopłytkowe doskonale współgra z innymi zabiegami – wzmacnia efekt laseroterapii, przeszczepu włosów oraz pozwala na szybsze gojenie po operacjach chirurgii plastycznej. Osocze bogatopłytkowe w opinii naszych Pacjentów to najlepszy zabieg dla pragnących uzyskać naturalny efekt zregenerowanej skóry pełnej blasku.

Zabiegi iniekcyjne z wykorzystaniem komórek macierzystych czy osocza bogatopłytkowego PRP to małoinwazyjne procedury, które pomagają przedłużyć młody wygląd skóry wykorzystując zdolności i zasoby ludzkich tkanek. 

Medycyna regeneracyjna skierowana jest do osób, które poszukują terapii dających naturalne efekty, a także Pacjentów posiadających alergie uniemożliwiające im korzystanie z tradycyjnych metod medycyny estetycznej. 

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.