Skip to main content

Co wpływa na skuteczność zabiegu z osoczem bogatopłytkowym?

Co do tego, czy osocze bogatopłytkowe jest skuteczne, nie mamy wątpliwości. To jeden z czołowych zabiegów medycyny regeneracyjnej, która ma ogromny potencjał terapeutyczny. Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym odnawiają pulę komórkową i regenerują uszkodzone tkanki, czyniąc skórę zdrowszą, młodszą i bardziej atrakcyjną. Jednak, aby tak się stało, tzw. wampirzy lifting musi być wykonany w odpowiedni sposób.

Skuteczność osocza bogatopłytkowego zależy od stężenia płytek krwi

Najważniejszym czynnikiem przesądzającym o skuteczności zabiegów z osoczem bogatopłytkowym (PRP)  jest ilość płytek krwi skoncentrowanych w uzyskanym materiale krwiopochodnym. Skoncentrowane płytki krwi wydzielają tzw. czynniki wzrostu, które są kluczowe w procesach regeneracji i gojenia.

Osocze bogatopłytkowe z założenia ma wzmacniać organizm w naturalnej biorewitalizacji, pobudzać jego potencjał do autoodnowy. Im wyższe stężenie płytek krwi w osoczu, tym wyższa jego skuteczność. Dlatego w Miracki Clinic stosujemy specjalistyczne systemy do pozyskiwania wysokostężonego osocza bogatopłytkowego o najwyższych właściwościach biostymulujących. To HD PRP Angel System, HD PRP Magellan i Arthrex® ACP.

Na skuteczność wampirzego liftingu wpływa także rodzaj zastosowanych probówek

W zabiegach medycyny regeneracyjnej bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie materiału autologicznego. Krew do wampirzego liftingu pobierana jest bezpośrednio przed zabiegiem, po czym trafia do specjalnie wyprofilowanych probówek. Nie powinny to być zwykłe probówki stosowane do diagnostyki laboratoryjnej, ponieważ znacznie trudniej odseparować z nich osocze bogatopłytkowe od ubogopłytkowego. Zastosowanie profilowanych probówek z certyfikatem medycznym in vivo class 2B rozwiązuje ten problem.

O skuteczności osocza bogatopłytkowego przesądzają procedury zabiegowe

Procedury zabiegowe w zabiegach medycyny estetycznej muszą przebiegać ultraprecyzyjnie. Na skuteczność osocza bogatopłytkowego wpływa nie tylko sposób jego przygotowania, w tym tempo wirowania i odseparowywania czerwonych płytek krwi od ubogopłytkowego osocza, które rozdziela cienka warstewka leukocytowo-płytkowa. Aby zabieg był skuteczny, musi być krok po kroku odpowiednio przeprowadzony. Ważny jest czas podania spreparowanego materiału autologicznego, które swą wysoką aktywność biologiczną zachowuje przez 20-40 minut. Po tym skuteczność osocza bogatopłytkowego spada, dlatego należy zastosować je jak najszybciej.

W Miracki Clinic osocze bogatopłytkowe podajemy metodą mezoterapii, czyli mikronakłuć. W trakcie jednego zabiegu wykonuje się około 100 drobnych iniekcji, podczas których podaje się śródskórnie przygotowany koncentrat płytek krwi o wysokim stężeniu. Przy zastosowaniu systemu HD PRP Angel System to nawet 2 000 000 płytek krwi na 1 mikrolitr osocza.

Dzięki temu zyskuje się spotęgowany efekt biostymulacyjny – szybciej uruchamiają się procesy regeneracyjne, a skóra odbudowuje strukturę tkankową i odzyskuje zdrowy wygląd. Zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego są doskonałym sposobem na pokonanie mankamentów urody i świadomą profilaktykę anti-age. Zachęcamy wszystkich pacjentów Miracki Clinic do skorzystania z wampirzego liftingu. Więcej informacji na stronie: https://mirackiclinic.com/osocze-bogatoplytkowe-jak-czesto-powtarzac-zabieg/

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.