Skip to main content

Osocze bogatopłytkowe – jak często powtarzać zabieg?

Osocze bogatopłytkowe, to jedna z najbardziej naturalnych substancji wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Znalazła zastosowanie w odmładzaniu twarzy, redukcji blizn i rozstępów, a także w leczeniu łysienia. Zabieg osoczem bogatopłytkowym, nazywany też wampirzym liftingiem, to rodzaj mezoterapii igłowej, podczas której skóra ostrzykiwana jest osoczem bogatopłytkowym pochodzącym od Pacjenta.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe jak żadna inna substancja działa stymulująco na komórki, usprawnia ich pracę i pobudza do szybszej odnowy. Regeneracyjne działanie osocza to zasługa płytek krwi, które wywołują naturalne reakcje fizjologiczne w organizmie, przyspieszając gojenie się ran oraz silnie stymulując sąsiednie tkanki do odbudowy uszkodzonej skóry. Podanie osocza metodą iniekcji w skórę daje sygnał do rozpoczęcia procesów naprawczych w miejscu nakłucia, tak jak ma to miejsce po powstaniu rany. Indukowane są podziały komórkowe I stymulowana synteza kolagenu i elastyny. Wszystkie te procesy są bardzo istotne dla rewitalizacji i odmłodzenia skóry.

Na czym polega wampirzy lifting?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich to pobranie niewielkiej ilości krwi od pacjenta. Krew umieszczana jest w specjalnych probówkach, a następnie w wirówce. Podczas wirowania dochodzi do oddzielenia osocza z koncentratem płytek od erytrocytów i leukocytów. W kolejnym etapie lekarz pobiera pewną ilość osocza bogatopłytkowego do strzykawki i dodaje do niego substancję aktywującą płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Dalszy etap zabiegu wygląda podobnie, jak klasyczna mezoterapia igłowa – przygotowany preparat wstrzykiwany jest w skórę pacjenta. Wykonuje się wiele drobnych nakłuć, w przypadku zabiegu na twarz jest ich około 40.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny (zazwyczaj wykonywany bez znieczulenia) i mało inwazyjny. Po zabiegu można odczuwać jedynie lekkie „rozpieranie” skóry od wewnątrz. Może też pojawić się niewielkie zaczerwienienie i obrzęk. Objawy te znikają już po kilku godzinach.

Osocze bogatopłytkowe – efekty

Osocze bogatopłytkowe jest potężnym narzędziem medycyny estetycznej w walce o młody wygląd. Wzmacnia i napina skórę (efekt liftingu), redukuje zmarszczki, rozświetla, dodaje blasku, zwiększa nawilżenie i przywraca sprężystość skórze. Ale odmładzanie twarzy nie jest jedynym przeznaczeniem wampirzego liftingu. Koncentrat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się również w skórę głowy, aby poprawić kondycję włosów lub zahamować łysienie i pobudzić mieszki włosowe do wzrostu. Wampirzy lifting wykonuje się również w celu redukcji blizn pourazowych lub potrądzikowych. Ostrzykiwanie osoczem sprawdza się także jako zabieg wspomagający odbudowę skóry przy inwazyjnych terapiach, takich jak liposukcja czy lipotransfer (przeszczep tkanki tłuszczowej).

Jak często wykonywać zabieg?

W przypadku wysokstężonego osocza bogatopłytkowe HD PRP Angel do poprawy wyglądu skóry twarzy wystarczy jeden zabieg. Zaleca się regularne wykonywanie wampirzego liftingu co ok. rok, zwłaszcza że jest to zabieg mało inwazyjny, hipoalergiczny i bezpieczny. Liczba i częstotliwość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów zależą od wyjściowego stanu skóry, wieku oraz zdolności regeneracyjnych organizmu. Plan terapii powinien ustalić lekarz.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.