Skip to main content

Mezoterapia czy wampirzy lifting?

Klasyczna mezoterapia czy wampirzy lifting? Wybór powinien zależeć od kondycji skóry oraz efektów, jakie chcesz osiągnąć. Wampirzy lifting jest rodzajem mezoterapii, podczas której w głąb skóry podaje się wysokostężone osocze bogatopłytkowe. Pod jego wpływem aktywują się procesy rewitalizacyjne skóry, która staje się spektakularnie ujędrniona, zagęszczona, nawilżona i odmłodzona. Czy to zabieg dla Ciebie? Sprawdźmy!

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia to technika nakłuwania skóry, w trakcie którego śródskórnie podaje się określone substancje lub ich mieszanki o ukierunkowanym działaniu. Wśród nich są kompleksy witamin, aminokwasy, kwas hialuronowy, kolagen, kofeina, a także osocze bogatopłytkowe. Zabiegi mezoterapii działają na dwa sposoby:

  • nakłuwanie skóry pobudza proces gojenia,
  • indywidualnie dobrane ampułki do mezoterapii igłowej oddziałują na konkretny problem skóry – wiotkość, niskie zagęszczenie, blizny, wypadanie włosów, itd.

Mezoterapię stosuje się z różnych wskazań w wielu zabiegach estetycznych i leczniczych. Uznaje się ją za jedną z najlepszych metod anti-aging i podstawę profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Dlatego mezoterapia rekomendowana jest już osobom 30-letnim, które chcą wzmocnić swoją skórę przed destrukcyjnym działaniem czasu. Jednak to nie jedyne wskazanie do zabiegu. Mezoterapia świetnie sprawdza się do:

  • odnowy i biorewitalizacji skóry dojrzałej,
  • wygładzenia skóry wokół oczu,
  • rewitalizacji komórek włosa i skóry głowy,
  • przyspieszenia rekonwalescencji po innych zabiegach medycyny estetycznej.

Wampirzy lifting to mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego nazywa się wampirzym liftingiem. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem krwiopochodnym, uzyskanym z krwi obwodowej pacjenta. Po pobraniu trafia do specjalnej wirówki, aby odseparować koncentrat płytek krwi w wysokim stężeniu. To od ich ilości w osoczu zależy terapeutyczne działanie zabiegu.

Im więcej płytek krwi w osoczu, tym mocniej oddziałują na fizjologiczne procesy rewitalizacyjne organizmu. Po podaniu osocza bogatopłytkowego metodą mezoterapii wywołujemy silną odpowiedź komórkową, kluczową dla namnażania fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję nowego kolagenu. Kolagen, obok elastyny, jest głównym, białkiem budulcowym skóry. To od jego ilości w macierzy międzykomórkowej zależy jej młody wygląd. Dlatego wampirzy lifting jest tak pomocny w profilaktyce anti-aging, tym bardziej, że sama metoda mezoterapii pobudza stymulację nowego kolagenu, a dodatkowo także poprawia mikrokrążenie skóry, czyniąc ją lepiej dotlenioną i odżywioną.

To nie jedyna zaleta tego zabiegu. Osocze bogatopłytkowe jest w 100% biokompatybilne, a więc dobrze tolerowane przez organizm. Nie uczula, nie jest toksyczne, dlatego może stanowić alternatywę dla osób uczulonych na wybrane składniki preparatów stosowanych w mezoterapii.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – czy to zabieg dla Ciebie?

Klasyczna mezoterapia czy wampirzy lifting? Wybór najlepszego zabiegu powinien zależeć od kondycji skóry i jej głównych mankamentów. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest dla Ciebie świetnym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na:

  • skutecznej profilaktyce przeciwstarzeniowej,
  • przywróceniu skórze zdrowego, młodego wyglądu,
  • odmładzaniu bez zastosowania preparatów syntetycznych,
  • zabiegach, które rozbudzają potencjał organizmu do autoodnowy.

Możesz skorzystać z osocza bogatopłytkowego nawet, jeśli masz wrażliwą skórę i należysz do grona alergików. Wybierz wampirzy lifting zamiast zwykłej mezoterapii gdy źle reagujesz na kwas hialuronowy lub inne preparaty zabiegowe, a chcesz odmłodzić skórę i wzmocnić ją od środka. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym doskonale sprawdzi się również przy problemach trychologicznych. Pomoże Ci poprawić kondycję włosów i skóry głowy. To także świetne rozwiązanie na wzmocnienie efektów innych zabiegów, np. laserowych.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym pozwala skutecznie poprawić kondycję skóry i przynosi długofalową poprawę. To jeden z najlepszych zabiegów regeneracyjnych. Przetestuj jego działanie na własnej skórze. Umów się na wampirzy lifting do Miracki Clinic w Warszawie.

Więcej informacji o terapiach osoczem bogatopłytkowym na stronie: https://mirackiclinic.com/medycyna-regeneracyjna/

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.