Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia
Osocze bogatopłytkowe nie tylko odmładza skórę twarzy, ale też poprawia kondycję skóry głowy. Znalazło zastosowanie w zabiegach regeneracji włosów i leczeniu łysienia. Odżywia mieszki włosowe i stymuluje ukrwienie skóry, co wpływa na spektakularną poprawę kondycji włosów. Co warto wiedzieć o leczeniu łysienia osoczem bogatopłytkowym?
Leczenie łysienia – kiedy wskazane jest osocze bogatopłytkowe?
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy to skuteczna metoda leczenia różnych typów łysienia. Sprawdza się zarówno w przypadku nadmiernego wypadania włosów u kobiet, jak i początków łysienia u mężczyzn. Zabieg osoczem można wykonać również w celu poprawy kondycji włosów zniszczonych zabiegami fryzjerskimi, przesuszonych i osłabionych, np. po chorobie nowotworowej.
Jak wygląda mezoterapia osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy?
Zabieg osoczem na włosy wykonywany jest przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z własnej krwi pacjenta. Krew pobiera się najczęściej z żyły łokciowej, jak do badań laboratoryjnych. Następnie krew poddawana jest wirowaniu w medycznej wirówce – proces ten ma na celu oddzielenie czerwonych krwinek od osocza oraz jego kilkukrotne zagęszczenie. Materiał do zabiegu może być uzyskiwany różnymi metodami. W zależności od zastosowanej technologii można uzyskać preparat o 5–7-krotności wyjściowego poziomu płytek, znajdującego się w krwi bazowej.
Skoncentrowane osocze bogatopłytkowe zawiera dużą ilość czynników wzrostu, które aktywują nawet tzw. uśpione mieszki włosowe. Preparat aplikuje się bezpośrednio w skórę głowy podczas zabiegu mezoterapii igłowej. Procedura polega na wstrzykiwaniu osocza w obszar, gdzie włosy są przerzedzone. Płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu, które sprawiają, że mieszki włosowe przechodzą od stanu uśpienia do stanu aktywnego, co w efekcie przekłada się na stymulację odrastania włosów.
Ostrzykiwanie osoczem skóry głowy jest praktycznie bezbolesne, ale dla maksymalnego komfortu pacjenta możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego w postaci kremu anestetycznego. Bezpośrednio po zabiegu osoczem bogatopłytkowym można odczuwać zwiększone napięcie skóry głowy w miejscu iniekcji. Objaw ten mija po kilku dniach. Związane jest to ze stopniowym uwalnianiem czynników wzrostu i ich intensywnym działaniem na skórę głowy.
Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy – działanie
Włosy po zabiegu osoczem bogatopłytkowym stają się mocniejsze i gęstsze, jednak na pełen efekt trzeba trochę poczekać. Osocze bogatopłytkowe na włosy zaczyna dawać rezultaty po około 3 miesiącach. Proces regeneracji mieszków włosowych zachodzi stopniowo. Organizm potrzebuje czasu, aby przeprowadzić wszystkie procesy zainicjowane przez osocze bogatopłytkowe, m.in. wytworzyć nowe naczynia krwionośne, dokonać syntezy DNA, usprawnić mikrokrążenie, pobudzić fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. Wszystko to sprawia, że rezultaty terapii są długotrwałe.
Efekty, jakich można spodziewać się po zabiegu osoczem na skórę głowy:
- pobudzenie wzrostu i zagęszczenie włosów,
- wzmocnienie struktury włosów – stają się grubsze i mocniejsze,
- ograniczenie łysienia,
- zapobieganie wypadaniu włosów,
- zagęszczenie przerzedzonych włosów,
- zregenerowanie skóry głowy.
Włosy po zabiegu z osocza zyskują zdrowy wygląd, objętość i blask. Dla uzyskania optymalnych efektów zwykle zaleca się kilkukrotne powtórzenie ostrzykiwania osoczem. Zabiegi przeprowadza się w kilkumiesięcznych odstępach. Dokładny plan terapii osoczem ustala lekarz podczas konsultacji wstępnej z pacjentem.
Szukasz skutecznego rozwiązania problemu łysienia lub chcesz poprawić kondycję swoich włosów w najbardziej naturalny i skuteczny sposób? Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami Miracki Clinic.
Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.
Kategorie
Popularne Tagi
Popularne wpisy
- Leczenie bruksizmu botoksem – jak zmienia się twarz po botoksie na bruksizm?
- Botox na lwią zmarszczkę – jak pozbyć się lwiej zmarszczki?
- Osocze bogatopłytkowe cena – ile kosztuje ostrzykiwanie osoczem?
- Podaruj Swojej skórze młodość. Wysokostężone Osocze Bogatopłytkowe
- Czym się różni botox od baby botoksu?