Skip to main content
komorki macierzyste cala prawda

Komórki macierzyste: fakty i mity

Ze względu na ogromny potencjał regeneracyjny komórki macierzyste uważane są za źródło młodości ukryte w samym człowieku. Potencjał ten wykorzystuje medycyna estetyczna w zabiegach odmładzających i nie tylko. Poznaj najważniejsze fakty na temat zastosowania komórek macierzystych.

Komórki macierzyste mogą przybierać cechy innych tkanek – FAKT

Komórki macierzyste są wykorzystywane w medycynie ze względu na potencjał regeneracyjny. Komórka macierzysta posiada zdolność do samoregeneracji i przybierania cech innych tkanek. Iniekcja komórek macierzystych w miejsce uszkodzenia pomaga skórze wytworzyć nową tkankę oraz rozpocząć procesy regeneracyjne. Inicjowana jest synteza kolagenu, elastyny oraz naturalnego kwasu hialuronowego, co usprawnia odnowę skóry.

Komórki macierzyste pozyskuje się w sposób nieetyczny – MIT

Występują różne rodzaje komórek macierzystych. Te które wykorzystujemy w zabiegach medycyny estetycznej, pochodzą z własnej tkanki tłuszczowej pacjenta, a więc ich pozyskanie jest jak najbardziej etyczne. Pobranie komórek macierzystych następuje podczas zabiegu bezpiecznej liposukcji. Niewielka ilość tkanki tłuszczowej odsysana jest za pomocą specjalnej kaniuli. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym w okolicy brzucha, boczków, pośladków lub ud. Następnie tkanka tłuszczowa odwirowywana jest w specjalnym urządzeniu. W konsekwencji powstaje zawiesina komórek macierzystych o wyjątkowo silnym działaniu regeneracyjnym.

Przeszczep komórek macierzystych przeprowadza tylko lekarz – FAKT

Leczenie komórkami macierzystymi jest zabiegiem iniekcyjnym, więc zgodnie z polskim prawem może przeprowadzić je wyłącznie lekarz. Ostrzykiwanie komórkami macierzystymi w gabinetach kosmetycznych jest nielegalne. Najlepiej więc umów się na zabieg w zaufanej klinice medycyny estetycznej, w której stawia się na jakość, profesjonalizm i najwyższe standardy medyczne. Takim miejscem jest właśnie Miracki Clinic, gdzie od wielu lat świadczymy najwyższej jakości usługi z zakresu medycyny estetycznej, doceniane przez szerokie grono pacjentów.

Terapia komórkami macierzystymi jest ryzykowna – MIT

Zabieg odmładzający z użyciem komórek macierzystych pobranych z tłuszczu pacjenta jest całkowicie bezpieczny i przeprowadzany w sterylnych warunkach. Polecany jest także osobom cierpiącym na alergie, ponieważ w przypadku własnych komórek nie istnieje możliwość reakcji immunologicznej.

Wystarczy jednorazowe zastosowanie komórek macierzystych, aby uzyskać pożądane efekty – FAKT

Ponieważ terapia komórkami macierzystymi wykorzystuje potencjał własny organizmu, uzyskane efekty są zarówno bardzo naturalne, jak i trwałe. Trzeba jednak mieć na uwadze, że efekty nie pojawiają się natychmiast po zabiegu. Po jakim czasie działają komórki macierzyste? Rezultaty terapii będą widoczne po około 3 miesiącach od zabiegu. Wynika to z faktu, że komórki macierzyste potrzebują czasu, żeby się podzielić i zróżnicować. Procesy regeneracyjne w organizmie zachodzą stopniowo, a skóra powoli zmienia swój wygląd. Z dnia na dzień zmarszczki stają się coraz płytsze, a cera nabiera młodzieńczego blasku.

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej służą tylko do odmładzania – MIT

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej mają wszechstronne zastosowanie. Pacjentom Miracki Clinic proponujemy tę terapię m.in. w celu:

  • redukcji płytkich i głębokich zmarszczek umiejscowionych na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach,
  • uzupełniania ubytków tkankowych w obrębie całego ciała (najczęściej w połączeniu z lipotransferem),
  • liftingu skóry,
  • redukcji zwiotczeń,
  • leczenia blizn o różnej etiologii,
  • redukcji rozstępów,
  • leczenia łysienia.

Więcej na temat komórek macierzystych dowiesz się z naszej strony: https://mirackiclinic.com/komorki-macierzyste/

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.