Skip to main content

Klasyczna mezoterapia czy osocze bogatopłytkowe?

Mezoterapia igłowa to prawdziwa bomba witaminowa dla cery. Substancje odżywcze podawane są bezpośrednio do wierzchnich warstw skóry za pomocą wielu nakłuć. Koktajle do mezoterapii mogą zawierać takie składniki, jak kompleksy witamin, kwas hialuronowy, aminokwasy czy kofeina. Szczególnym rodzajem tego zabiegu jest wampirzy lifting, czyli zabieg, podczas którego skóra ostrzykiwana jest odżywczym osoczem, pochodzącym z krwi pobranej od Pacjenta. Klasyczna mezoterapia czy osocze bogatopłytkowe – który zabieg wybrać?

Mezoterapia a zabieg osoczem – na czym polega różnica?

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów współczesnej kosmetologii.  Błyskawicznie odżywia, nadaje świetlistość cerze i pomaga zlikwidować najbardziej widoczne objawy przemęczenia skóry. Polega na ostrzykiwaniu skóry specjalnymi koktajlami zawierającymi substancje odżywcze, m.in.:

  • kwas hialuronowy,
  • kolagen,
  • witamina C,
  • kompleksy kilku witamin,
  • aminokwasy,
  • kwasy nukleinowe,
  • koenzymy,
  • kofeina.

Wampirzy lifting to wyjątkowy rodzaj mezoterapii. Podczas tego zabiegu zamiast koktajlu witaminowego, w skórę wprowadza się własne osocze Pacjenta. Zatem pojawia się dodatkowy etap – pobranie od Pacjenta krwi, a następnie odwirowanie jej i przygotowanie do zabiegu. Okazuje się, że ludzkie osocze charakteryzuje się wysoką koncentracją składników o działaniu odmładzającym, głównie czynników wzrostu.

Mezoterapia igłowa – sposób na szybką rewitalizację skóry

Zarówno klasyczna mezoterapia, jak i wampirzy lifting przebiegają w podobny sposób. Przed każdym z tych zabiegów należy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia przeciwwskazań.

Zabieg z użyciem osocza rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwii od Pacjenta. Następnie pobrany materiał umieszczany jest w specjalnym urządzeniu, gdzie przez poddaje się go procesowi wirowania. W ten sposób uzyskuje się koncentrat osocza bogatopłytkowego, który można wykorzystać do zabiegu.

Dalsze etapy mezoterapii i wampirzego liftingu przebiegają niemal identycznie. Podczas mezoterapii igłowej skóra Pacjenta ostrzykiwana jest wybranym koktajlem odżywczym.  Podczas wampirzego liftingu koktajlem osocze bogatopłytkowe podawane jest Pacjentowi również za pomocą strzykawki.

Efekty mezoterapii – klasycznej i z użyciem osocza

Klasyczna mezoterapia ma wszechstronne działanie. Koktajle dobierane są do potrzeb danego Pacjenta. Mogą one odmładzać, nawilżać, odżywiać skórę. W zależności od użytego koktajlu, możemy spodziewać się różnych efektów. Substancje aktywne dostarczone do skóry pobudzają jej naturalne procesy regeneracyjne. Oprócz nawilżenia i odżywienia skóry, dochodzi do jej rewitalizacji. Znacznie poprawia się metabolizm komórek skóry – następuje stymulacja fibroblastów i zwiększona produkcja kolagenu oraz elastyny. Skóra staje się jędrniejsza, lepiej ukrwiona, a jej koloryt wraca do normy.

Po podaniu osocza bogatopłytkowego w skórze również zachodzi szereg procesów regeneracyjnych – powstają nowe komórki, a wraz z nimi nowy kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. Dodatkowo obniża się aktywność metaloproteinaz, które degradują białka skóry. Zabieg osoczem bogatopłytkowym wykonywany jest głównie w celu odmłodzenia skóry bez udziału syntetycznych preparatów. Osocze bogatopłytkowe pomaga również w odbudowie skóry po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej czy przeszczepie włosów.  Zabieg ten polecany jest szczególnie osobom uczulonym na składniki koktajli używanych do klasycznej mezoterapii.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.