Skip to main content

Osocze bogatopłytkowe – odkryj młodość ukrytą w Twoim ciele

Spektakularne efekty utrzymujące się przez długi czas, szeroki wachlarz zastosowań, bezpieczeństwo i naturalność terapii sprawiły, że osocze bogatopłytkowe już od kilku lat święci triumfy w gabinetach medycyny estetycznej. „Wampirzy lifting” jak niefortunnie nazywana jest kuracja, przynosi doskonałe rezultaty w odmładzaniu skóry, spłycając zmarszczki oraz nadając cerze elastyczności i blasku. W Klinice Miracki proponujemy naszym Pacjentom mezoterapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego o najwyższym stężeniu płytek krwi i przy udziale najnowszych technologii.

Osocze bogatopłytkowe – naturalny eliksir młodości?

Nasza krew składa się z osocza oraz komórek: erytrocytów (czerwone krwinki), leukocytów (białe krwinki) oraz trombocytów (płytki krwi). Podczas zabiegu najbardziej zależy nam na wysokim stężeniu płytek krwi, dlatego podczas odwirowania krew zostaje pozbawiona czerwonych krwinek. Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) jest więc koncentratem pozyskiwanym z krwi Pacjenta zawierającym płytki oraz niewielką ilość osocza. Skoncentrowane płytki krwi w osoczu po wstrzyknięciu stymulują komórki do odnowy i gojenia dostarczając czynniku wzrostu będącego elementem niezbędnym w regeneracji skóry. Podobny proces zachodzi naturalnie podczas odbudowy zranionej skóry, więc w czasie zabiegu wykorzystywany jest własny potencjał organizmu do regeneracji.

Jak przebiega zabieg?

Terapia osoczem bogatopłytkowym nie wymaga od Pacjenta szczególnego przygotowania. Zabieg rozpoczyna pobranie krwi od Pacjenta, zazwyczaj z żyły odłokciowej – ok. 8-24 ml, która następnie zostaje odwirowana, aby oddzielić osocze. Uzyskany koncentrat zawierający kilkukrotnie większe stężenie ilości płytek niż pobrana próbka posiada właściwości stymulujące powstawanie nowego kolagenu, jak również poprawia ukrwienie tkanek. Płytki krwi odpowiedzialne są za uwalnianie czynników, co prowadzi do rewitalizacji skóry i przywróceniu jej młodego wyglądu. Kolejnym krokiem podczas zabiegu jest nałożenie kremu znieczulającego i przystąpienie do iniekcji. Osocze bogatopłytkowe można wstrzykiwać na obszarze całej twarzy lub wzdłuż wybranych zmarszczek. W miejscu nakłucia dochodzi do stymulacji procesów odnowy – namnażania się różnych typów komórek i naprawy tkanek, czego efektem jest gładsza, bardziej napięta i jędrniejsza skóra. Procedura nie jest bolesna, a dyskomfort odczuwany przy iniekcji jest delikatny i mija od razu po zakończeniu zabiegu. Pacjent nie wymaga rekonwalescencji, więc po wizycie może wrócić do codziennych aktywności.

Osocze bogatopłytkowe daje rewelacyjne efekty

Zarówno wysokostężone osocze bogatopłytkowe HD PRP Angel, jak i PRP Arthrex osiągają spektakularne rezultaty w rewitalizacji i odmładzaniu skóry pobudzając jej naturalne mechanizmy do odbudowy tkanek, dzięki czemu zabieg nie powoduje sztucznego efektu maski. Zmiany wywołane wstrzyknięciem osocza bogatopłytkowego następują stopniowo, dlatego polepszenie stanu skóry widać po kilku dniach, w ciągu których następuje wzrost kolagenu, naczyń włosowatych oraz poprawa ukrwienia. Procesy te owocują zwiększoną elastycznością i nawilżeniem skóry, poprawą jej kolorytu i tekstury. Istotną zaletą kuracji osoczem bogatopłytkowym są doskonałe rezultaty już po jednym zabiegu – cera jest wyraźnie odmłodzona i odświeżona, a zmarszczki spłycone. Choć zwykle zabieg z udziałem osocza bogatopłytkowego stosowany jest jako metoda odmładzania skóry, nie ma on wskazań wiekowych i może być też świetną profilaktyką przeciwstarzeniową.

Najwyższe stężenie płytek krwi dostępne na rynku

W Klinice Miracki dysponujemy dwiema nowoczesnymi technologiami pozyskiwania osocza: HD PRP Angel oraz Arthrex. Obie metody pozwalają na uzyskanie osocza najwyższej jakości przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Komputerowy Separator Komórkowy daje możliwość otrzymania najwyższego na rynku stężenia płytek krwi – wartości 2 mln, które wyświetlane jest na monitorze dając pewność, że stężenie osiągnęło właściwą wysokość. Stanowi to 5-7 razy wyższe stężenie płytek krwi niż wartość bazowa krwi. Tak wysokie stężenie pozostawia konkurencyjne technologie daleko w tyle, osiągając spektakularne rezultaty w odmładzaniu skóry i przywracaniu jej elastyczności. Doskonałe efekty wyraźnie odmłodzonej i zregenerowanej cery utrzymują się nawet do roku.

Innowacyjna technologia dwóch strzykawek PRP Arthrex

Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego Arthrex jest najbardziej naturalną ze wszystkich metod PRP za sprawą nowoczesnej technologii 2 strzykawek, pozwalającej na wydobycie z krwi Pacjenta czynników regenerujących bez udziału antykoagulantów, syntetycznego żelu i aktywatorów chemicznych. Niewielka ilość krwi zostaje pobrana od Pacjenta bezpośrednio do podwójnej strzykawki Arthrex, a następnie przeniesieniem ACP trafia do strzykawki wewnętrznej. Dzięki unikalnej budowie dwóch strzykawek w jednej, wyeliminowano konieczność użycia igły, aby przenieść materiał z jednej strzykawki do drugiej. Dzięki zastosowaniu nowych parametrów odwirowywania osocza osiągnięto bardzo wysokie stężenie czynników wzrostu w obszarze zabiegowym – o ponad 2,5 krotnie wyższe w porównaniu do krwi pełnej. To właśnie za jego sprawą zabieg osoczem bogatopłytkowym PRP Arthrex ACP jest niezwykle skuteczny w rewitalizacji skóry, redukcji zmarszczek, rozstępów i blizn.

Nie tylko odmładzanie

Oprócz niezwykłych właściwości regeneracyjnych osocza bogatopłytkowego, cieszy się ono popularnością także ze względu na szeroki wachlarz zastosowań. Kuracja z wykorzystaniem PRP przynosi doskonałe efekty w leczeniu łysienia, pobudzając wzrost włosów oraz czyniąc je mocniejszymi i grubszymi. Ponadto PRP sprawdza się także w kuracjach regeneracyjnych miejsc intymnych oraz procesie rekonwalescencji po innych zabiegach medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej przyspieszając gojenie i regenerację skóry nawet o 30%.
Co ciekawe, PRP wywodzi się z innych gałęzi medycyny, gdzie odnosi sukcesy od 1987 roku, kiedy pierwszy raz zostało zastosowane podczas operacji kardiochirurgicznej. Osocze bogatopłytkowe cieszy się także dużym uznaniem w chirurgii, ortopedii i medycynie sportowej. Jest nieocenione podczas leczenia złamań, uszkodzeń ścięgien czy przyspieszeniu gojenia ran.

Osocze bogatopłytkowe – jaka jest cena?

Ceny zabiegów z wykorzystaniem osocza są przede wszystkim uzależnione od stężenia trombocytów, rodzaju procedury oraz miejsca jej wykonania. Mezoterapia bogatopłytkowa Angel jest dostępna w dość wysokiej cenie w zestawieniu z terapiami z wykorzystaniem osocza, jednak ma ona logiczne uzasadnienie. Wystarczy jeden zabieg HD PRP Angel, aby cieszyć się spektakularnymi efektami odmłodzenia przez wiele miesięcy, natomiast kuracja z użyciem podstawowego osocza wymaga powtórzeń ze względu na niższą zawartość płytek krwi i tym samym, mniej satysfakcjonujące rezultaty. Mezoterapia PRP Angel, która dostarcza skórze osocze zawierające najwyższe stężenie płytek krwi dostępne na rynku, będzie więc proporcjonalnie droższa od zabiegu Arthrex, którego osocze ma nieco niższą zawartość trombocytów. Paradoksalnie jednak jej cena jest najniższa, jeśli weźmiemy pod uwagę długotrwałe efekty, bez potrzeby przeprowadzenia kilku iniekcji.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.