Skip to main content
botoks hit medycyny estetycznej

Dlaczego botox to najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej?

Botox to, obok kwasu hialuronowego i mezoterapii igłowej, najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej. Swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim wysokiej skuteczności w usuwaniu zmarszczek oraz możliwości uzyskania błyskawicznych efektów, które pojawiają się niemal od razu po zabiegu. Sprawdź, czym wyróżnia się botoks na tle innych terapii medycyny estetycznej.

Botox – czym wyróżnia się spośród innych zabiegów medycyny estetycznej?

Botox, czyli toksyna botulinowa, jest niekwestionowanym liderem wśród najbardziej skutecznych i cenionych zabiegów medycyny estetycznej. Substancja ta od lat służy do wygładzania zmarszczek na czole i wokół oczu. Jej działanie polega na blokowaniu przewodzenia impulsów nerwowych odpowiedzialnych za skurcze mięśni twarzy. W efekcie mięśnie tracą zdolność kurczenia się. Dzięki temu skóra nie może się marszczyć, rozluźnia się, a zmarszczki się nie pogłębiają.

Nic dziwnego, że toksyna botulinowa w medycynie estetycznej jest tak ceniona. Jedną z jej głównych zalet jest fakt, że przynosi szybki efekt i nie wymaga znieczulenia ani okresu rekonwalescencji. Po zabiegu nie trzeba rezygnować z codziennych obowiązków i od razu po wizycie w klinice można wrócić do pracy. Działanie botoksu jest ograniczone w czasie, co oznacza, że skutki zabiegu są odwracalne. Botox wymaga powtarzania zabiegu w celu podtrzymania efektu na długi czas, jednak już jednorazowa terapia zazwyczaj daje zadowalające rezultaty. Dzięki zniwelowaniu nadmiernej mimiki twarzy skóra ma czas na skuteczną regenerację. Ważne jest, aby na botox wybrać się do profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej, gdzie zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza. To gwarancja bezpieczeństwa i efektywności.

Kwas hialuronowy a botoks

Zabieg botoksem często porównywany jest z mezoterapią kwasem hialuronowym. Tymczasem to dwie zupełnie inne terapie. Botoks hamuje nadmierną aktywność mięśnia i zapobiega marszczeniu się skóry, a kwas hialuronowy wypełnia ubytki w postaci bruzd i zmarszczek. Ponadto obie substancje mają odmienne właściwości. Botoks twarzy działa przede wszystkim na mięśnie, ale też powstrzymuje wydzielanie sebum, dzięki czemu przeciwdziała przetłuszczaniu się skóry. Natomiast kwas hialuronowy ma właściwości głęboko nawilżające, zagęszczające skórę i ujędrniające. Przeciwstawne działanie tych preparatów z powodzeniem wykorzystano w terapii łączonej botoksem i kwasem hialuronowym.

Botoks na czoło, lwią zmarszczkę i kurze łapki

Botox jest stosowany przede wszystkim do redukcji zmarszczek górnej części twarzy: poprzecznych na czole, kurzych łapek i lwich zmarszczek pojawiających się między brwiami. Stosunkowo od niedawna substancja ta służy również do podnoszenia kącików ust oraz niwelowania zmarszczek palacza. Botoksu używa się także do wygładzania zmarszczek na szyi i dekolcie.

Na czym polega zabieg botoksem?

Zabieg botoksem polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości toksyny botulinowej w wybrane miejsce na twarzy. Procedura nie wymaga podania znieczulenia. Twarz po botoksie może być lekko zaczerwieniona. Niekiedy w miejscu wstrzyknięcia botoksu tworzy się niewielki strupek i delikatne zasinienie. Objawy te jednak bardzo szybko ustępują i już po kilku dniach widoczne są optymalne efekty terapii. Efekt po botoksie utrzymuje się do pół roku, a nawet dłużej, w zależności od leczonego problemu i indywidualnych predyspozycji.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie daje botox, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.