Skip to main content

Osocze bogatopłytkowe na włosy – kiedy efekty?

Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane w medycynie estetycznej do wielu celów. Stosuje się je przy zabiegach anti-aging na twarz i inne partie ciała, aby pozbyć się niekorzystnych zmian skórnych i powstrzymać proces starzenia. Nie wszyscy wiedzą, że mezoterapia igłowa z użyciem osocza bogatopłytkowego może też być doskonałą terapią wypadania włosów. Łysienie androgenowe dotyka około 75% mężczyzn i 40% kobiet między 25. a 45. rokiem życia. Jak wygląda nieinwazyjne leczenie łysienia i kiedy można spodziewać się efektów zabiegu?

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym – skuteczny zabieg na łysienie

Wypadanie włosów u mężczyzn jest problemem bardzo powszechnym. Polacy to jeden z najbardziej obciążonych w tym zakresie narodów w Europie. Przyczyny łysienia androgenowego są różne: od skłonności genetycznych, przez określony styl życia (narażenie na stres, niezdrową dietę), aż po uwarunkowania środowiskowe. Co jednak ważne, współczesna medycyna estetyczna umożliwia nam skuteczną walkę z wypadaniem włosów.

Zawarte w osoczu bogatopłytkowym czynniki wzrostu poprawiają ukrwienie cebulek włosowych, stymulując regenerację mieszków włosowych. Efektem jest nie tylko powstrzymanie łysienia, ale również pobudzenie porostu nowych włosów. Dzięki temu następuje redukcja zakoli i zagęszczenie owłosienia w miejscach, w których wystąpiły wcześniej przerzedzenia.

Plan terapii jest ustalany indywidualnie, w zależności m.in. od oczekiwań pacjenta, jego wieku oraz stadium łysienia, jakie jest widoczne na początku leczenia. Zazwyczaj zaleca się przeprowadzenie ok. 4-6 zabiegów co 2-4 tygodni, a następnie wykonywanie sesji przypominającej co ok. 3-6 miesięcy.

Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym – kiedy widoczne są efekty?

Mezoterapia igłowa z użyciem osocza bogatopłytkowego jest jednym z najskuteczniejszych mało inwazyjnych sposobów leczenia wypadania włosów. Początkowe efekty są widoczne po około 3 miesiącach od pierwszego zabiegu. Ponieważ osocze bogatopłytkowe podaje się do skóry głowy w serii, a następnie co kilka miesięcy wykonuje się zabiegi przypominające, porost owłosienia jest stale pobudzany i przybiera na intensywności. Ostateczne efekty leczenia są zauważalne po pełnym cyklu wzrostu włosa. W przypadku skóry głowy czas trwania tego procesu wynosi zwykle od 2 do 6 lat od pierwszego zabiegu.

Pacjenci zazwyczaj są zadowoleni z efektów mezoterapii igłowej wykonywanej w celu leczenia łysienia androgenowego. Aby zwiększyć ilość dobroczynnych czynników wzrostu w osoczu bogatopłytkowym, zaleca się, aby na kilka dni przed planowanym zabiegiem wypijać ok. 2-3 litrów wody na dobę. Więcej informacji na temat skuteczności tej metody leczenia łysienia na tle androgenowym znajduje się na stronie: https://mirackiclinic.com/co-wplywa-na-skutecznosc-zabiegu-z-osoczem-bogatoplytkowym/

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.