Skip to main content

Osocze bogatopłytkowe – co ile powtarzać zabieg?

Mezoterapia igłowa z użyciem osocza bogatopłytkowego, czyli tzw. wampirzy lifting twarzy, to jeden z najbardziej skutecznych przeciwstarzeniowych zabiegów medycyny estetycznej. Pomaga w szybki i bezbolesny sposób pozbyć się takich zmian skórnych, jak przebarwienia czy zmarszczki na czole i pod oczami. Zwalcza też wiotkość skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Preparat można również zastosować na skórze głowy w celu poprawy kondycji włosów lub zahamowania łysienia. Co ile powtarzać zabieg osoczem bogatopłytkowym, aby efekty były optymalne?

Mezoterapię igłową z użyciem osocza bogatopłytkowego najlepiej wykonywać w serii

Nieinwazyjny lifting twarzy może być wykonywany różnymi metodami, przy czym żadna z nich nie daje efektów, które utrzymają się do końca życia. Skóra potrzebuje regularnego wspomagania dobroczynnymi substancjami, aby stale zachowywać młody i zdrowy wygląd.

Wampirzy lifting przy użyciu wysokostężonego osocza bogatopłytkowego HD PRP Angel lub HD PRP Magellan daje efekt znaczącej poprawy wyglądu skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub głowy już po jednej sesji. Aby osiągnąć najbardziej spektakularne efekty, należy wykonać serię zabiegów – ich liczba i częstotliwość powinny zostać określone przez specjalistę przy uwzględnieniu wieku pacjenta i wyjściowego stanu jego skóry. Zazwyczaj zaleca się przeprowadzenie co najmniej trzech sesji zabiegowych w określonych w planie terapii odstępach czasowych, jednak w przypadku wspomnianych wcześniej systemów dostępnych w Klinice Miracki, już jeden zabieg może dać zadowalający efekt. Wynika to z faktu, że HD PRP Angel i HD PRP Magellan powodują wyższe stężenie materiału biostymulacyjnego, a  co za tym idzie – lepsze rezultaty.

Osocze bogatopłytkowe należy stosować regularnie

Efekt odmłodzenia i odżywienia skóry utrzymuje się przez około 12 miesięcy. Warto wykonywać sesje zabiegowe raz do roku, aby wspomóc skórę w walce z efektami procesu starzenia. Regularność jest tu bardzo ważna, ponieważ najskuteczniejszym sposobem na zachowanie młodego wyglądu jest niedopuszczenie do pojawienia się zmarszczek wokół oczu czy na czole. Redukcja zmian na skórze, które już zdążyły się pojawić, jest znacznie bardziej czasochłonna i kosztowna, a czasem wymagająca interwencji chirurgicznej.

Każde ciało jest inne. Skóra różnych pacjentów może silniej lub słabiej zareagować na dany rodzaj terapii, co przełoży się na konieczność powtarzania zabiegów anti-aging z mniejszą lub większą częstotliwością. Wiele zależy od naszego trybu życia, a także od ilości czynników wzrostu, które znajdują się w naszej krwi. Jeżeli chcemy świadomie zwiększyć to stężenie, a co za tym idzie poprawić jakość wstrzykiwanego podczas zabiegu preparatu, powinniśmy wypijać minimum 2-3 litry wody na dobę przez kilka dni przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej. Więcej informacji na temat skuteczności liftingu osoczem bogatopłytkowym znajduje się na stronie: https://mirackiclinic.com/co-wplywa-na-skutecznosc-zabiegu-z-osoczem-bogatoplytkowym/

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.