Skip to main content

Od czego zależy skuteczność osocza bogatopłytkowego?

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, nazywane wampirzym liftingiem, od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością. Prowadzą do odmłodzenia i naturalnej poprawy wyglądu skóry poprzez jej dogłębną regenerację. A wszystko za sprawą własnej krwi odpowiednio przygotowanej do zabiegu – bowiem to w głównej mierze od tego zależy jego skuteczność.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to skoncentrowane płytki krwi, którą pobiera się krótko przed zabiegiem, po czym w odpowiedni sposób preparuje. Właściwie przygotowany materiał autologiczny (własny) wykazuje wiele drogocennych składników aktywnych, pobudzających fizjologiczne procesy regeneracyjne. Osocze stymulujące fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, czyli białka budulcowego skóry. Pobudza też proces angiogenezy – tworzenia nowych naczyń krwionośnych, dzięki którym skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona.

To dlatego osocze bogatopłytkowe nazywa się eliksirem młodości. To w 100% biozgodny z naszym organizmem preparat, który wspomaga jego autonaprawę, wzmacniając przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Osocze bogatopłytkowe poprawia kondycję skóry, przebudowując jej strukturę, pełni więc rolę w pełni naturalnego stymulatora tkankowego, a więc najlepszego z możliwych. Osocze nie uczula, nie niesie ryzyka immunologicznego ani nie jest toksyczne. Podane śródskórnie przynosi rewelacyjne efekty, pod warunkiem że zostało wcześniej właściwie przygotowane.

Co wpływa na skuteczność osocza bogatopłytkowego?

Skuteczności osocza bogatopłytkowego zależy od kilku czynników. Bardzo ważną rolę odgrywa sposób przygotowania świeżo pobranej krwi. Należy odwirować ją w taki sposób, aby uzyskać bogatopłytkowy koncentrat osocza. Niezbędny do tego jest odpowiedni sprzęt.

W Miracki Clinic stosujemy nowoczesne, zautomatyzowane systemy do pozyskiwania wysokostężonego osocza bogatopłytkowego, ponieważ im więcej skoncentrowanych płytek krwi w osoczu, tym lepsze efekty zabiegu.

  • HD PRP Angel System generuje najwyższe stężenie płytek krwi z osocza ze wszystkich podobnych urządzeń dostępnych na rynku. Ponadto przygotowuje materiał najwyższej jakości, który zawiera dokładnie odseparowane płytki krwi w ogromnych ilościach, nawet do 2 mln w mikrolitrze. Dzięki temu już jeden zabieg przynosi oczekiwaną poprawę, na którą przy zastosowaniu innych systemów trzeba by wykonać kilka sesji. Co ważne, cały proces przygotowania krwi i podania jej metodą mezoterapii obydwa się w zamkniętym obiegu, co wyraźnie przekłada się na bezpieczeństwo zabiegu.
  • System PRP Magellan jest jednym z nowoczesnych tego typu urządzeń medycznych, które generuje najwyższe z możliwych stężeń PRP z osocza spreparowanego tylko z jednej próbki krwi – gwarantowane minimum to 1 mln płytek krwi na mikrolitr osocza.
  • Arthrex® ACP – to system z innowacyjną technologią, generujący stężenie czynnika wzrostu w osoczu do 250% wyższe niż w krwi bazowej. To sprawia, że zabiegi odmładzania i regeneracji skóry są wysoce skuteczne.

Oprócz odpowiedniego sprzętu dobrej jakości (wirówek do osocza, probówek) oraz procedur zabiegowych (czas podania osocza) na skuteczność wampirzego liftingu wpływa także kwalifikacja do zabiegu.

Osocze bogatopłytkowe ma szerokie zastosowanie. Sprawdza się w odmłodzeniu, zagęszczeniu i zregenerowaniu skóry, przywróceniu jednolitego kolorytu i wygładzeniu zmarszczek, a także w terapii wypadania włosów. Chociaż jest bardzo skuteczne i zapewnia długofalową poprawę, nie przynosi błyskawicznych efektów. Na nie trzeba poczekać do zakończenia procesów biorewilitacyjnych w skórze, co trwa około 3 miesiące.

Dlatego osocza nie stosuje się u osób poszukujących zabiegów lunchowych, przynoszących natychmiastową poprawę. Nie jest to też sposób na pokonanie głębokich zmarszczek czy konturowanie owalu twarzy – w takich przypadkach sprawdzą się inne narzędzia medycyny estetycznej, a wampirzy lifting może stanowić ich uzupełnienie i przyspieszyć regenerację skóry po zabiegu. Poza tym to bardzo skuteczny zabieg, który z jednej strony poprawia kondycję skóry, a z drugiej wzmacnia ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i destrukcyjnym wpływem czasu.

Jeśli chcesz poznać działanie osocza bogatopłytkowego na własnej skórze, umów się na konsultacje do specjalistów Miracki Clinic: https://mirackiclinic.com/kontakt/

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.