Skip to main content

Co to jest baby botoks?

Baby botoks to zabieg odmładzający, który łączy działanie toksyny botulinowej z techniką mezoterapii. Przynosi naturalny efekt wygładzenia całej skóry twarzy, a czasem także szyi i dekoltu. Czym dokładnie jest baby botoks i komu go polecamy? Przeczytaj!

Co to jest baby botoks?

Baby botoks, znany też jako mezobotoks czy botox-lift, to zabieg liftingujący, który łączy działanie toksyny botulinowej typu A z metodą mezoterapii igłowej.

Toksyna botulinowa typu A (powszechnie nazywana botoksem) to substancja blokująca uwalnianie acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika, który przesyła impulsy pomiędzy nerwami a mięśniami. To właśnie pod wpływem acetylocholiny mięśnie twarzy kurczą się i rozkurczają, wywołując, a potem pogłębiając, zmarszczki mimiczne. Toksyna botulinowa czasowo ogranicza jej uwalnianie i hamuje połączenie nerwowo-mięśniowe. Dzięki temu wybrane mięśnie twarzy mogą odpocząć, a skóra odzyskać młody wygląd bez zmarszczek.

Mezoterapia igłowa jest techniką nakłuwania skóry, stosowaną w wielu zabiegach medycyny estetycznej. W trakcie mezoterapii oddziałuje się na skórę na dwa sposoby.

  • W wyniku ostrzykiwania pobudza się naturalne procesy rewitalizacji, dzięki którym skóra samodzielnie się uzdrawia.
  • Podawane  metodą mezoterapii preparaty mają ukierunkowane działanie, więc rozwiązują konkretne problemy – suchość, wiotkość, przebarwienia, czy jak w przypadku mezobotoksu zmarszczki.

Jak działa baby botoks?

Baby botoks jest łagodną wersją klasycznego botoksu. W pierwszym zabiegu stosuje się preparat z mniejszą ilością toksyny botulinowej, która podawana jest śródskórnie. W drugim, botoks w nieco większym stężeniu (dawka zawsze ustalana jest indywidualnie na podstawie kondycji skóry) wstrzykuje się domięśniowo, aby osłabić pracę wybranych mięśni twarzy.

Baby botoks oddziałuje nie na same mięśnie, lecz zakończenia nerwowe obecne na skórze. Dzięki temu przynosi delikatny efekt wygładzenia. Ostrzyknięta toksyną botulinową skóra staje się odmłodzona i wygląda na zdrowszą, ponieważ pod wpływem botuliny zamykają się pory i zmienia się kąt padania światła na cerę, która nabiera promiennego blasku.

Czym różni się baby botoks od klasycznego botoksu?

Baby botoks jest innowacyjnym podejściem do zabiegów z zastosowaniem toksyny botulinowej. Pozwala uzyskać efekt delikatnego i naturalnego odmłodzenia skóry, podobny do efektów, jakie przynosi niechirurgiczny lifting twarzy.

Z kolei klasyczny botoks zwykle podaje się miejscowo, w celu wygładzenia konkretnych, problemowych, obszarów twarzy – lwiej zmarszczki, linii poprzecznych czoła czy zmarszczek w okolicy oczu. Oba zabiegi zapewniają profilaktykę anti-age, mają działanie czasowe i są bardzo bezpieczne. Oba też powinien wykonywać wyłącznie lekarz medycyny estetycznej.

Baby botoks w odróżnieniu od klasycznego botoksu:

  • jest łagodniejszy, podawany płytko, śródskórnie, metodą mezoterapii z zastosowaniem preparatu o niskim stężeniu toksyny botulinowej,
  • stosuje się wielopunktowo, dla uzyskania efektu jednolitego wygładzenia skóry, tzw. baby face,
  • przynosi naturalną poprawę wyglądu skóry, która utrzymuje się przez 3-4 miesiące, w przypadku klasycznego botoksu efekt zachowuje się przez średnio 6 miesięcy,
  • cena baby botoksu jest niższa niż klasycznego zabiegu wygładzania zmarszczek toksyną botulinową.

Porównując baby botoks z klasycznym botoksem, nie należy szukać się odpowiedzi, który zabieg jest lepszy. Każdy świetnie sprawdza się w zakresie odmładzania i profilaktyki anti-age, lecz każdy ma odrębne zastosowanie.

Baby botoks jest dobrym rozwiązaniem jako first treatment, dla osób, które rozpoczynają świadomą pielęgnację przeciwzmarszczkową. Zwłaszcza, gdy mają bogatą mimikę twarzy,  która sprzyja powstawaniu i pogłębianiu zmarszczek mimicznych. Ponadto to jeden ze sposobów na lifting bez skalpela i uzyskanie efektu odmłodzenia w tych obszarach twarzy, w których nie wykonuje się tradycyjnego botoksu.

Natomiast klasyczny botoks polecamy szczególnie tym, którzy walczą z pojedynczymi mankamentami urody. To zabieg idealny dla pacjentów, którym przeszkadza bruzda międzybrwiowa (tzw. lwia zmarszczka) lub zmarszczki wokół oczu (tzw. kurze łapki). Lista wskazań do obu zabiegów jest dłuższa. Aby wybrać najlepszy zabieg, skorzystaj z pomocy specjalistów Miracki Clinic. Umów się na wizytę

Więcej informacji o zabiegach z toksyną botulinową przeczytasz na stronie: https://mirackiclinic.com/toksyna-botulinowa/

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.