ile kosztuje zabieg osoczem

Ile kosztuje zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym to rodzaj mezoterapii igłowej, która wykorzystuje regeneracyjny potencjał własnego organizmu. Potocznie nazywany jest wampirzym liftingiem. W zależności od zastosowanej technologii, miejsca zabiegu i wielkości ostrzykiwanego obszaru zabieg osoczem może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Poznaj szczegóły terapii oferowanych w Miracki Clinic.

Osocze bogatopłytkowe – co to jest?

Osocze bogatopłytkowe (PRP, ang. platelet rich plasma) to preparat autologiczny (pozyskiwany z własnej krwi pacjenta), który wstrzykuje się w skórę w celu pobudzenia procesów regeneracyjnych i odmładzających. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny, co przyczynia się do wyraźnej poprawy kolorytu oraz wzrostu elastyczności, napięcia i gęstości skóry. Terapia osoczem bogatopłytkowym jest niezwykle skuteczna w rewitalizacji skóry, redukcji zmarszczek, rozstępów i blizn. Zastosowane na skórę głowy osocze pomaga w rewitalizacji zniszczonych włosów i wspomaga leczenie łysienia (hamuje wypadanie włosów, pobudza mieszki włosowe). Osocze bogatopłytkowe może być także stosowane jako uzupełnienie innych zabiegów medycyny estetycznej (np. procedur laserowych), ponieważ przyspiesza gojenie i regenerację skóry nawet do 30%. Procedura jest bezpieczna dla alergików i stanowi świetną alternatywę dla zabiegów z użyciem syntetycznych preparatów. Zastosowanie materiału pochodzącego od samego pacjenta daje gwarancję, że taki „przeszczep” nie zostanie odrzucony przez organizm. Ponadto nowoczesne metody pozyskiwania osocza bogatopłytkowego z krwi nie wymagają zastosowania substancji dodatkowych, np. leków hamujących krzepnięcie krwi, syntetycznych żeli czy aktywatorów chemicznych, co czyni z tego zabiegu maksymalnie naturalną terapię.

Na czym polega zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg z osoczem to nic innego, jak mezoterapia igłowa, podczas której zamiast ampułki z odżywczym koktajlem używa się osocza bogatopłytkowego pozyskanego z własnej krwi pacjenta. Efekty wstrzykiwania osocza pojawiają się w ciągu około 3 miesięcy i są długotrwałe. W Miracki Clinic stosujemy trzy terapie z użyciem osocza bogatopłytkowego:
 • Osocze bogatopłytkowe PRP – podstawowy zabieg osoczem, który pozwala na spłycenie pierwszych zmarszczek i poprawę elastyczności skóry. Ten rodzaj wampirzego liftingu można wykonywać systematycznie co kilka miesięcy dla utrzymania doskonałej kondycji skóry.
 • Osocze bogatopłytkowe Arthrex® ACP – bardziej zaawansowana technologia, składająca się z dwóch strzykawek, które pozwalają na zachowanie wysokiej jakości pobieranego materiału. Dodatkowo zastosowanie udoskonalonych parametrów odwirowywania osocza pozwoliło na uzyskanie wysokiego stężenie czynników wzrostu w preparacie końcowym – o ponad 2,5-krotnie wyższe w porównaniu do krwi pełnej.
 • Wysokostężone osocze bogatopłytkowe HD PRP Angel System – procedura ta pozwala na uzyskanie osocza o najwyższym stężeniu czynników wzrostu (5–7 razy wyższym niż w krwi pełnej). W związku z tym, w przypadku tego zabiegu wystarczy jedynie jeden zabieg, aby cieszyć się optymalnymi efektami zrewitalizowanej skóry przez długi czas. W związku z najwyższą skutecznością cena tego zabiegu osoczem jest adekwatnie wyższa od pozostałych.

Osocze bogatopłytkowe – cena

Przykładowe ceny ostrzykiwania osoczem:
 • Osocze bogatopłytkowe PRP – jeden dowolny obszar: 600–1000 zł;
 • Osocze bogatopłytkowe PRP Arthrex – 1000–1600 zł;
 • Wysokostężone osocze bogatopłytkowe HD PRP Angel System – jeden dowolny obszar: 2400–3500 zł.
Osoby decydujące się na zabieg, obejmujący większą powierzchnię ciała, mogą liczyć na odpowiednie zniżki za kolejne obszary. Dokładna cena terapii ustalana jest podczas konsultacji wstępnej z lekarzem. Jeżeli chcesz przekonać się o właściwościach osocza bogatopłytkowego na własnej skórze, zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-767 Warszawa

ul. Kaliny Jędrusik 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 05-077 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki