Skip to main content
ile kosztuje zabieg osoczem

Ile kosztuje zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym to rodzaj mezoterapii igłowej, która wykorzystuje regeneracyjny potencjał własnego organizmu. Potocznie nazywany jest wampirzym liftingiem. W zależności od zastosowanej technologii, miejsca zabiegu i wielkości ostrzykiwanego obszaru zabieg osoczem może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Poznaj szczegóły terapii oferowanych w Miracki Clinic.

Osocze bogatopłytkowe – co to jest?

Osocze bogatopłytkowe (PRP, ang. platelet rich plasma) to preparat autologiczny (pozyskiwany z własnej krwi pacjenta), który wstrzykuje się w skórę w celu pobudzenia procesów regeneracyjnych i odmładzających. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny, co przyczynia się do wyraźnej poprawy kolorytu oraz wzrostu elastyczności, napięcia i gęstości skóry.

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest niezwykle skuteczna w rewitalizacji skóry, redukcji zmarszczek, rozstępów i blizn. Zastosowane na skórę głowy osocze pomaga w rewitalizacji zniszczonych włosów i wspomaga leczenie łysienia (hamuje wypadanie włosów, pobudza mieszki włosowe). Osocze bogatopłytkowe może być także stosowane jako uzupełnienie innych zabiegów medycyny estetycznej (np. procedur laserowych), ponieważ przyspiesza gojenie i regenerację skóry nawet do 30%.

Procedura jest bezpieczna dla alergików i stanowi świetną alternatywę dla zabiegów z użyciem syntetycznych preparatów. Zastosowanie materiału pochodzącego od samego pacjenta daje gwarancję, że taki „przeszczep” nie zostanie odrzucony przez organizm. Ponadto nowoczesne metody pozyskiwania osocza bogatopłytkowego z krwi nie wymagają zastosowania substancji dodatkowych, np. leków hamujących krzepnięcie krwi, syntetycznych żeli czy aktywatorów chemicznych, co czyni z tego zabiegu maksymalnie naturalną terapię.

Na czym polega zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg z osoczem to nic innego, jak mezoterapia igłowa, podczas której zamiast ampułki z odżywczym koktajlem używa się osocza bogatopłytkowego pozyskanego z własnej krwi pacjenta. Efekty wstrzykiwania osocza pojawiają się w ciągu około 3 miesięcy i są długotrwałe.

W Miracki Clinic stosujemy trzy terapie z użyciem osocza bogatopłytkowego:

  • Osocze bogatopłytkowe PRP – podstawowy zabieg osoczem, który pozwala na spłycenie pierwszych zmarszczek i poprawę elastyczności skóry. Ten rodzaj wampirzego liftingu można wykonywać systematycznie co kilka miesięcy dla utrzymania doskonałej kondycji skóry.
  • Osocze bogatopłytkowe Arthrex® ACP – bardziej zaawansowana technologia, składająca się z dwóch strzykawek, które pozwalają na zachowanie wysokiej jakości pobieranego materiału. Dodatkowo zastosowanie udoskonalonych parametrów odwirowywania osocza pozwoliło na uzyskanie wysokiego stężenie czynników wzrostu w preparacie końcowym – o ponad 2,5-krotnie wyższe w porównaniu do krwi pełnej.
  • Wysokostężone osocze bogatopłytkowe HD PRP Angel System – procedura ta pozwala na uzyskanie osocza o najwyższym stężeniu czynników wzrostu (5–7 razy wyższym niż w krwi pełnej). W związku z tym, w przypadku tego zabiegu wystarczy jedynie jeden zabieg, aby cieszyć się optymalnymi efektami zrewitalizowanej skóry przez długi czas. W związku z najwyższą skutecznością cena tego zabiegu osoczem jest adekwatnie wyższa od pozostałych.

Osocze bogatopłytkowe – cena

Przykładowe ceny ostrzykiwania osoczem:

  • Osocze bogatopłytkowe PRP – jeden dowolny obszar: 600–1000 zł;
  • Osocze bogatopłytkowe PRP Arthrex – 1000–1600 zł;
  • Wysokostężone osocze bogatopłytkowe HD PRP Angel System – jeden dowolny obszar: 2400–3500 zł.

Osoby decydujące się na zabieg, obejmujący większą powierzchnię ciała, mogą liczyć na odpowiednie zniżki za kolejne obszary. Dokładna cena terapii ustalana jest podczas konsultacji wstępnej z lekarzem.

Jeżeli chcesz przekonać się o właściwościach osocza bogatopłytkowego na własnej skórze, zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.