Skip to main content
wampirzy lifting cala prawda

Wampirzy lifting – fakty i mity

Wampirzy lifting to niezwykle popularny zabieg, jednak nie każdy wie, co dokładnie kryje się pod tą tajemniczą nazwą. Właśnie dlatego zebraliśmy najczęściej powtarzające się stwierdzenia na temat zabiegu z użyciem osocza PRP i stworzyliśmy krótki przewodnik z najważniejszymi informacjami. Dementujemy mity i przedstawiamy fakty na temat mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym.

Wampirzy lifting polega na ostrzykiwaniu skóry własną krwią – MIT

Podczas liftingu wampirzego wstrzykuje się osocze bogatopłytkowe, a nie samą krew. Zabieg polega na pobraniu od pacjenta niewielkiej ilości krwi z żyły łokciowej. Następnie materiał ten jest odwirowywany w specjalnym urządzeniu i w efekcie uzyskuje się z niego osocze bogate w płytki krwi i czynniki wzrostu. Substancja ta pozbawiona jest krwinek czerwonych, więc nie wygląda jak krew – jest przejrzysta o lekko żółtym zabarwieniu.

Wampirzy lifting przebiega podobnie jak każda mezoterapia. Jedyna różnica polega na użyciu innego preparatu, którym w tym przypadku jest osocze bogatopłytkowe. Lekarz wprowadza preparat w skórę w kilku punktach na twarzy (lub głowie i ciele) w postaci drobnych nakłuć. Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, ale objaw ten szybko znika. Po wykonaniu mezoterapii z dnia na dzień poprawia się kondycja skóry – postępują zainicjowane podczas zabiegu procesy regeneracyjne. Optymalne efekty można podziwiać po około 3 miesiącach i utrzymują się one przez wiele kolejnych miesięcy.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest dobra dla alergików – FAKT

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest świetną alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej wykorzystujących syntetyczne preparaty. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem autologicznym (pochodzącym od samego pacjenta), dlatego też nie niesie ze sobą ryzyka reakcji immunologicznej. Ponadto nowoczesne metody pozyskiwania osocza z krwi nie wymagają zastosowania środków dodatkowych, takich jak leki hamujące krzepnięcie, syntetyczne żele czy aktywatory chemiczne. Nie ma więc ryzyka, że podczas wampirzego liftingu do naszego organizmu dostaną się niepożądane substancje.

Wampirzy lifting służy do wypełniania zmarszczek – MIT

Osocze bogatopłytkowe, które wstrzykuje się podczas wampirzego liftingu, nie ma właściwości wypełniacza (w przeciwieństwie do autologicznej tkanki tłuszczowej czy kwasu hialuronowego). Substancja ta służy do pobudzania procesów regeneracyjnych, które sprawiają, że skóra zaczyna się naturalnie odmładzać. W rezultacie zmarszczki zostają trwale spłycone, skóra bardziej napięta i lepiej ujędrniona. Wampirzy lifting nie powoduje jednak efektu wypełnienia ubytków tkankowych, jak na przykład zabieg kwasem hialuronowym czy przeszczep tkanki tłuszczowej.

Istnieją przeciwwskazania do mezoterapii osoczem bogatopłytkowym – PRAWDA

Jak w przypadku większości zabiegów medycznych, istnieją pewne przeciwwskazania, aby wykonać wampirzy lifting. Są to m.in.:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • cukrzyca,
  • stany zapalne skóry,
  • opryszczka,
  • choroby krwi,
  • nowotwory,
  • zażywanie leków zaburzających krzepnięcie krwi.

Mezoterapia osoczem jest stosowana tylko na twarz – MIT

Aktywne czynniki wzrostu znajdujące się w koncentracie płytkowym stymulują procesy odnowy tkankowej, syntezę naczyń krwionośnych oraz produkcję włókien kolagenowych. Ze względu na regeneracyjne działanie osocze bogatopłytkowe ma wiele zastosowań. Wykorzystywane jest do ostrzykiwania dłoni (w celu opóźnienia procesów starzenia), skóry głowy (w leczeniu łysienia), a nawet w ortopedii czy chirurgii (pomaga w odbudowie uszkodzonych tkanek). Wampirzy lifting używany jest również jako kuracja przyspieszająca procesy regeneracji po niektórych zabiegach medycyny estetycznej, np. po laseroterapii czy liposukcji.

Chcesz poznać więcej faktów na temat zabiegów osoczem? Umów się na konsultację w Miracki Clinic.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.