Skip to main content

Ile kosztuje mezoterapia osoczem?

Medycyna estetyczna korzysta z osocza bogatopłytkowego w kilku celach. Preparatem uzyskanym z krwi obiegowej pacjenta można m.in. wykonać niezwykle skuteczny lifting twarzy. Innym zastosowaniem jest rewitalizacja tkanek różnych części ciała: szyi, dekoltu, dłoni, a nawet narządów intymnych. Trzecia możliwość to leczenie łysienia za pomocą osocza bogatopłytkowego. Ile zabiegów trzeba wykonać, aby osiągnąć optymalne efekty i jakie koszty wiążą się z taką terapią?

Osocze bogatopłytkowe – ile iniekcji jest potrzebnych, aby uzyskać optymalne efekty terapii?

Podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów medycznych, plan terapii osoczem bogatopłytkowym jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta. Bierze się przy tym pod uwagę takie czynniki, jak oczekiwania danej osoby, jej wiek oraz początkowy stan skóry lub początkowa gęstość owłosienia. Niemałe znaczenie ma również jakość preparatu, który da się uzyskać z krwi obiegowej pacjenta. Im więcej czynników wzrostu znajduje się w osoczu, tym skuteczniejsza jest terapia. Aby zwiększyć gęstość tego składnika krwi, należy wypijać 2-3 litry wody na dobę przez kilka dni przed planowanym zabiegiem.

Lifting twarzy bądź innej części ciała przy użyciu osocza bogatopłytkowego (tzw. wampirzy lifting) zazwyczaj wykonuje się w seriach. Liczbę i częstotliwość zabiegów należy ustalić ze specjalistą na początku terapii. W przypadku systemów HD PRP Angel i HD PRP Magellan dostępnych w Klinice Miracki nie trzeba wykonywać serii zabiegów – systemy te gwarantują tak wysoką ilość czynników wzrostu w osoczu, że wystarczy już jeden zabieg, aby móc zaobserwować efekty. Efekty zabiegu utrzymują się do 12 miesięcy, warto więc powtarzać sesje raz do roku.

Leczenie łysienia androgenowego osoczem bogatopłytkowym może być przeprowadzane jako samodzielna procedura medyczna. Mezoterapię igłową można też stosować wspomagająco, przed i/lub po przeszczepie włosów. Zazwyczaj zaleca się przeprowadzenie 4-6 zabiegów co 2 do 4 tygodni, a następnie wykonywanie sesji przypominającej co ok. 3 do 6 miesięcy.

Więcej informacji na temat skuteczności mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym znajduje się na stronie: https://mirackiclinic.com/co-wplywa-na-skutecznosc-zabiegu-z-osoczem-bogatoplytkowym/

Wampirzy lifting i leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym – cennik zabiegów

W gabinetach Miracki Clinic można wykonać mezoterapię igłową osoczem bogatopłytkowym PRP Arthrex, wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym HD PRP Angel System lub wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym HD PRP Magellan. W zależności od wybranej metody, cena pojedynczego zabiegu wynosi 1000, 1600 bądź 3500 zł (ceny promocyjne to odpowiednio 600, 1000 i 2500 zł). Jeżeli zdecydujemy się na terapię więcej niż jednego obszaru ciała, przewidziane są bardzo atrakcyjne zniżki (nawet 500 zł zamiast 3500 zł). Zapraszamy do zapoznania się z całością oferty i korzystania z naszych usług!

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.