Co daje mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to nowoczesny i popularny zabieg medycyny estetycznej z zakresu anti-aging. Jakie efekty możemy osiągnąć poprzez wstrzyknięcie pod skórę preparatu pozyskanego z własnej krwi obiegowej? Czy ta metoda przeciwdziałania efektom starzenia jest skuteczna? Co oprócz liftingu możemy uzyskać dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego?

Wampirzy lifting – mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym

Z pomocą osocza bogatopłytkowego można wykonać skuteczny i mało inwazyjny lifting twarzy, szyi czy dekoltu. Metoda ta może być stosowana również do odmładzania skóry innych partii ciała, np. dłoni czy pośladków. Terapię wykonuje się w serii, jednak już po pierwszym zabiegu można zauważyć wyraźne efekty. Należą do nich:
 • poprawa krążenia,
 • poprawa ukrwienia skóry,
 • redukcja zasinień pod oczami, przebarwień i innych zmian skórnych,
 • wygładzenie zmarszczek na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach,
 • powstrzymanie łysienia androgenowego,
 • spłycenie blizn potrądzikowych i pourazowych,
 • złagodzenie stanów zapalnych skóry,
 • poprawa sprężystości i nawilżenia skóry,
 • regeneracja i odbudowa komórek.
Preparat do iniekcji pozyskuje się z krwi obiegowej samego pacjenta. Obecne w osoczu bogatopłytkowym czynniki wzrostu skutecznie pobudzają organizm do rewitalizacji tkanek. Po podaniu ich w miejsce zabiegowe rozpoczyna się proces regeneracyjny. Następuje przyspieszona wymiana komórkowa, co wiąże się z neutralizacją efektów procesu starzenia (działanie anti-aging).

Leczenie łysienia androgenowego osoczem bogatopłytkowym

Ostrzykiwanie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym jest również skuteczną metodą walki z wypadaniem włosów na tle androgenowym. Pozyskany z krwi obiegowej pacjenta preparat z czynnikami wzrostu odżywia cebulki i pobudza organizm do wznowienia porostu włosów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga rekonwalescencji. Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym to skuteczny zabieg na łysienie. Można ją stosować na całej głowie bądź miejscowo, np. w celu redukcji zakoli.  Doskonale sprawdza się jako leczenie wspomagające przed i/lub po przeszczepie włosów. O kwalifikacji do zabiegu decyduje specjalista z zakresu medycyny estetycznej. Więcej informacji na temat skuteczności wampirzego liftingu znajduje się na stronie: https://mirackiclinic.com/co-wplywa-na-skutecznosc-zabiegu-z-osoczem-bogatoplytkowym/

Inne zastosowania osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane nie tylko w medycynie estetycznej, ale również pourazowej i regeneracyjnej. Przykładowo w ortopedii stosuje się je m.in. przy leczeniu uszkodzeń więzadeł czy zwyrodnień stawów. Pomaga to odbudowywać tkanki, likwidować bóle pourazowe oraz leczyć stany zapalne. Obecne w osoczu bogatopłytkowym czynniki wzrostu umożliwiają również skuteczną rewitalizację okolic intymnych, np. po porodzie. Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie i Katowicach!

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-767 Warszawa

ul. Kaliny Jędrusik 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 05-077 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki