Skip to main content

Czym jest mezobotox?

Większość z nas chciałaby mieć gładką, jędrną i świetlistą cerę. Z wiekiem jednak skóra traci takie właściwości – z pomocą przychodzi wtedy medycyna estetyczna, w tym popularne zabiegi z wykorzystaniem botoksu czy kwasu hialuronowego. Każdy potrzebuje jednak nieco innego wsparcia, zwłaszcza pod względem jego intensywności. Jeśli chcesz postawić na łagodne oddziaływania, mezobotox będzie dla Ciebie – czym on właściwie jest?

W trosce o skórę

Upływ czasu dotyczy każdego z nas. Naturalne procesy starzenia skóry możemy jednak nieco spowolnić, przykładowo:

  • unikając palenia papierosów i innych używek,
  • unikając nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne (na twarz zawsze warto używać kremów z filtrem SPF50 – nie tylko podczas opalania),
  • dbając o odpowiednie nawodnienie (dorosła osoba powinna wypijać średnio 2-2,5 l płynów dziennie),
  • stosując zdrową, zbilansowaną dietę, bazującą przede wszystkim na warzywach i owocach.

Czy uchroni nas to przed zmarszczkami całkowicie? Nie, bo też nie o to chodzi. Na pewno jednak tego typu działania spowolnią tempo ich powstawania. Co więcej, jeśli zastosujemy różnego rodzaju zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, zdrowy styl życia wesprze ich efekty i pozwoli cieszyć się z nich dłużej, niż mogą robić to osoby, które niekoniecznie o siebie dbają.

Mezobotoks – czym jest i jak może pomóc?

Skoro zabiegi zostały już wspomniane, nie sposób nie wspomieć o mezobotoksie, który bywa nazywany też baby botoksem, botoxem-lift czy mikrobotoksem. Przedrostki „mikro-” oraz „baby” pozwalają wnioskować, że jest to zabieg delikatniejszy niż klasyczny botoks – faktycznie, tak jest. Co więcej, wymieniany również przedrostek „mezo-” wskazuje na powiązanie z mezoterapią, co także jest słuszne.

W opisywanym tu zabiegu stosuje się bowiem mniejsze dawki toksyny botulinowej (powszechnie nazywanej botoksem) niż podczas standardowego ostrzykiwania, a podaje się ją płytko, właśnie z zastosowaniem metody mezoterapii igłowej. Oznacza to, że specjalistyczny preparat podaje się wielopunktowo, a nie wstrzykuje miejscowo (domięśniowo), jak ma to miejsce w czasie zabiegów mających na celu wygładzenie konkretnych zmarszczek, np. lwiej zmarszczki czy kurzych łapek. W przypadku mezobotoksu cele są inne – chodzi o bardziej generalnie wygładzenie i odmłodzenie skóry twarzy, co pozwala uzyskać efekt określany nieraz jako baby face (co również nawiązuje do jednego ze wspomnianych określeń tego zabiegu).

Skóra po mezobotoksie jest bardziej napięta, ujędrniona, drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu, poprawiają się struktura oraz koloryt skóry, a wydzielanie potu i sebum zostaje ograniczone.

Mezobotox – co jeszcze warto wiedzieć?

  • Efekt standardowego botoksu utrzymuje się około 6 miesięcy, zaś efekt mikrobotoksu – z racji zastosowania mniejszej dawki preparatu – widoczny jest przez około 3-4 miesiące.
  • Klasyczny botoks a mezobotoks nie powinny być ze sobą porównywane – oba są bowiem skuteczne, lecz skierowane do osób z różnymi potrzebami i mają odmienne zastosowanie.
  • Zastosowanie metody mezoterapii igłowej samo w sobie niesie dodatkowe wsparcie – stymuluje naturalne procesy rewitalizacji skóry (tak działa ostrzykiwanie).
  • Jakie są kluczowe wskazania do mezobotoksu? Są to przede wszystkim: delikatne, płytkie zmarszczki, przemęczona i poszarzała skóra, utrata kolorytu, osłabienie elastyczności bądź przesuszenie skóry etc. Co ważne, tego typu zabieg wykonuje się także w przypadku, gdy chcemy odmłodzić i zrewitalizować obszar, którego nie można poddać klasycznemu botoksowi, jak np. dolna powieka oka czy szyja.
  • Mezobotoks często stosowany jest także w celach profilaktycznych u osób młodych (które nie mają jeszcze 30. lat) – pozwala już na wczesnych etapach spowolnić powstawanie zmarszczek.
  • Czy podczas mezobotoxu potrzebne jest znieczulenie? Ukłucia nie są głębokie, a igła bardzo cienka, więc na pewno nie trzeba oczekiwać dużej bolesności. Mimo to – chcąc jak najbardziej zwiększyć komfort Pacjentów i Pacjentek – aplikujemy na twarz znieczulający krem.
  • Co istotne, przeciwwskazania do zabiegu są podobne jak w przypadku stosowania klasycznego botoksu. Należą do nich między innymi: ciąża, aktywne infekcje w miejscu zabiegu, nowotwory, uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu i inne.
  • Biorąc pod uwagę wspomniane przeciwwskazania – należy je dokładnie omówić ze specjalistą podczas konsultacji wstępnej, którą w Klinikach Miracki przeprowadzamy z każdym Pacjentem i Pacjentką. Pozwala nam to poznać dogłębnie problem danej osoby i dokładnie zaplanować zabieg, który będzie na niego najlepszą odpowiedzią, a także wykluczyć wszystko, co mogłoby zaszkodzić oczekiwanym efektom bądź bezpieczeństwu.

Masz poczucie, że mezobotox jest odpowiedzią na Twoje potrzeby? Skonsultuj to z naszym specjalistą – kontakt do Klinik Miracki znajdziesz tutaj: https://mirackiclinic.com/kontakt/

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.