
Czy leczenie osoczem jest skuteczne? Eksperci z krakowskiej kliniki odpowiadają
Problemy skórne bądź dotyczące innych tkanek można leczyć za pomocą wielu różnych metod. Medycyna estetyczna i regeneracyjna dysponuje wieloma procedurami i preparatami, z których jedne są bardziej, a inne mniej skuteczne. Czy warto poddać się zabiegowi iniekcji osocza bogatopłytkowego? Dowiedz się, jak to działa i podejmij decyzję samodzielnie, na bazie rzetelnej wiedzy!
Czym jest i jak działa osocze bogatopłytkowe?
Osocze bogatopłytkowe (PRP) to preparat medyczny wykorzystywany w celach estetycznych i regeneracyjnych. Stosuje się go głównie w zabiegach z dziedziny medycyny sportowej, ortopedii, dermatologii i kosmetologii. Jedną z głównych zalet osocza bogatopłytkowego jest fakt, że jest to naturalny preparat pozyskiwany z własnej krwi pacjenta, co minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych i odrzucenia przeszczepu tkanek przez organizm. Osocze PRP ma olbrzymi potencjał leczniczy i rewitalizacyjny. Zawiera bowiem dużą koncentrację płytek krwi oraz tzw. czynników wzrostu. Substancje te odgrywają kluczową rolę w procesach tworzenia, regeneracji i naprawy tkanek. Procedura pozyskiwania osocza bogatopłytkowego jest stosunkowo prosty i można go przeprowadzić od ręki w gabinecie medycznym. Odbywa się to w kilku krokach:- Pobranie krwi – lekarz pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi w sposób podobny, jak podczas standardowego badania laboratoryjnego.
- Oddzielenie osocza – pobrana krew jest umieszczana w specjalnej wirówce, gdzie następuje odizolowanie osocza od innych składników krwi. Na tym etapie płytki krwi zostają również skoncentrowane, dzięki czemu jest ich wiele w małej objętości pozyskanego preparatu.
- Etap końcowy – osocze jest filtrowane i oczyszczane. W takiej formie jest już gotowe do podania.
Czy leczenie osoczem bogatopłytkowym jest skuteczne?
Po podaniu osocza bogatopłytkowego w uszkodzone miejsce organizmu, np. tkanki mięśniowe, ścięgna, stawy, skórę itp., płytki krwi aktywują mechanizmy naprawcze i stymulują procesy gojenia i regeneracji tkanek. Dzięki temu możliwe jest skuteczne leczenie takich problemów estetycznych i zdrowotnych, jak:- leczenie kontuzji sportowych – wspomaganie gojenia się urazów mięśni, ścięgien i więzadeł u sportowców i nie tylko;
- terapia ortopedyczna – łagodzenie objawów artretyzmu, zapalenia stawów i uszkodzeń ścięgien;
- dermatologia – leczenie łysienia, trądziku i innych problemów skórnych.
Kategorie
Popularne Tagi
Popularne wpisy
- Bądź piękna tej jesieni! Zadbaj o Swój wygląd i dobre samopoczucie.
- SUMMER SALE Powrót najlepszych ofert! Rabaty do 95%
- Czy zabieg z osoczem działa na włosy? Eksperci z łódzkiej kliniki odpowiadają
- Wizyty u dr Krzysztofa Mirackiego teraz także w nowej Placówce w Łodzi!
- Summer Sale trwa! Wyjątkowa promocja na zabiegi z użyciem toksyny botulinowej.