Skip to main content
,

Summer Sale trwa! Wyjątkowa promocja na zabiegi z użyciem toksyny botulinowej.

Ekspresja mimiki twarzy powoduje, że na naszej twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki mimiczne. Z upływem czasu zmarszczki te zaczynają się utrwalać. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej to skuteczna metoda w walce ze zmarszczkami i bruzdami. W Klinice Miracki trwa właśnie Summer Sale! Najlepsze wakacyjne oferty na zabiegi, a wśród nich promocja na zabiegi z użyciem toksyny botulinowej.

Czym są zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne powstają w wyniku intensywnej pracy mięśni twarzy. Marszczenie czoła, podnoszenie brwi, mrużenie oczu, a nawet uśmiech sprawia, że na naszej twarzy zaczynają pojawiać się najpierw delikatne, a później coraz głębsze zmarszczki. Wraz z wiekiem nasza skóra traci zdolność do odbudowy, zahamowaniu ulega produkcja kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego. Skóra staje się cieńsza, traci jędrność oraz ulega przesuszeniu. Duży wpływ na powstawanie zmarszczek mają również czynniki tj. zbyt duża ekspozycja na słońce, palenie papierosów, zła dieta, alkohol, błędna pielęgnacja skóry, a także stres i nieodpowiednia ilość snu. Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się już ok 25 roku życia. 

Czym jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa to neurotoksyna wytwarzana w środowisku naturalnym przez bakterie Clostridium Botulinum. Jej działanie polega na zahamowaniu przesyłania impulsów w połączeniach nerwowo-mięśniowych. Porażenie mięśni nie jest jednak trwałe. Z czasem tworzą się nowe zakończenia nerwowo mięśniowe i mięśnie odzyskują swoją sprawność. Toksynę Botulinową typu A – potocznie zwaną botoksem powszechnie wykorzystuje się w medycynie. Toksyna botulinowa wykorzystywana jest zarówno do zabiegów estetycznych, jak i medycznych. Pozwala pozbyć się problemu wiotkiej skóry, zmarszczek i oznak starzenia. Efektem jest widoczne odmłodzenie i wygładzenie zmarszczek mimicznych. Zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej pomagają również w leczeniu bruksizmu, nadpotliwości pach, dłoni i stóp oraz leczeniu migrenowych bólów głowy. Te popularne zabiegi mają szerokie zastosowanie i pozwalają uzyskać długotrwały efekt.

Letnia promocja na zabiegi z użyciem toksyny botulinowej

W Klinice Miracki trwa właśnie wyjątkowa letnia promocja na zabiegi z użyciem toksyny botulinowej:

3 obszary w cenie 2! Rabat do 59%

Redukcja zmarszczek mimicznych:

 

– poprzecznych czoła,

– międzybrwiowych tzw. „lwie zmarszczki”

 – okolicy oczu tzw. „kurze łapki”

– okolicy nosa tzw. „zmarszczki królicze”

– okolicy brody tzw. „broda brukowana” 

– w obrębie szyi tzw. „gęsia szyja” oraz drobnych zmarszczek

Oferta ważna jest do 13.08.2023. 

Do wykorzystania 3 miesiące od daty zakupu. Nie przegap takiej okazji!

Wskazania do zabiegu z użyciem toksyny botulinowej

Zmarszczki mimiczneZahamowanie przewodnictwa impulsu nerwowego do komórki mięśniowej powoduje ograniczenie mimiki. Wygładzone zostają zmarszczki poprzeczne czoła, międzybrwiowe – “lwie” a nawet zmarszczki okolic oczu tzw. “kurze łapki”. Ruchomość mięśni jest wstrzymana na kilka miesięcy dzięki czemu nie powstają nowe zmarszczki.

Nadpotliwość – Gruczoły potowe połączone są z zakończeniami nerwowymi. Działanie Toksyny opiera się na ich odwracalnym porażeniu. Dzięki czemu hamuje działanie neuroprzekaźnika jakim jest acetylocholina, która wpływa na nadmierne wydzielanie potu. Toksyna może rozwiązać problem spoconych pach, dłoni i stóp

Bruksizm – Zaciskanie żuchwy i ścieranie powierzchni zębów może prowadzić do pękania szkliwa oraz zaburzeń zgryzu, a nawet stanów zapalnych, zwyrodnienia w stawach skroniowo-żuchwowych oraz migreny. Czasowe zablokowanie przepływu impulsu nerwowego do mięśnia żwacza powoduje zmniejszenie napięcia i w efekcie jego obkurczenie i rozluźnienie.

Migrenowe bóle głowyZabieg polega na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości toksyny w mięśnie w 7 strefach szyi i głowy. Toksyna Botulinowa hamuje wydzielanie neuropeptydów w obrębie połączeń nerwowo-mięśniowych oraz neurotransmiterów zakończeń nerwowych. Prowadzi to do rozkurczenia i rozluźnienia mięśni, a w konsekwencji zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania bólu.

Jeżeli masz pytania dotyczące zabiegów przeprowadzanych w naszych 7 Klinikach w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi, zapraszamy serdecznie do kontaktu. Nasi doradcy Pacjenta z przyjemnością Ci pomogą:

+48 221 030 030

605 905 608

rejestracja@klinikamiracki.pl