Skip to main content

Ile kosztuje zabieg komórkami macierzystymi w Łodzi?

Przeszczep komórek macierzystych to procedura medyczna, która może mieć wiele zastosowań. Wykorzystuje się ją zarówno w zabiegach leczniczych i regeneracyjnych, jak i estetycznych. Jakie cele można osiągnąć dzięki wykorzystaniu autologicznych komórek pacjenta? Ile kosztuje taki zabieg? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Czym są i jakie właściwości mają komórki macierzyste?

Komórki macierzyste to specjalny typ komórek, które posiadają unikalną zdolność do samoodnawiania się oraz różnicowania się na wiele rodzajów komórek w ludzkim ciele. Są one zdolne do podziału i przekształcania się w komórki specjalistyczne, które pełnią różne funkcje w organizmie, takie jak komórki mięśniowe, nerwowe, skórne, krwiotwórcze i wiele innych.

Komórki macierzyste są obecnie szeroko badane i wykorzystywane w medycynie regeneracyjnej oraz estetycznej. Za ich pomocą przeprowadza się leczenie uszkodzeń tkanek oraz różnego typu chorób, ale również odmładzanie skóry czy przyspieszenie porostu włosów. Specjaliści medycyny estetycznej, za pomocą komórek macierzystych są w stanie osiągnąć m.in. takie rezultaty, jak:

 • spłycenie zmarszczek,
 • poprawa napięcia skóry,
 • redukcja przebarwień,
 • ujednolicenie kolorytu skóry,
 • zniwelowanie blizn i rozstępów.

Zabieg jest małoinwazyjny i uważany za bezpieczny. Dzieje się tak, ponieważ komórki macierzyste potrzebne do iniekcji są pobierane od samego pacjenta. Przeszczep autologicznych tkanek nie wiąże się z ryzykiem odrzucenia ich przez organizm. Z tego powodu procedury, w których wykorzystuje się komórki macierzyste, są polecane nawet alergikom.

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych?

Jak każda procedura medyczna, również przeszczep komórek macierzystych rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Specjalista ocenia stan skóry pacjenta, dowiaduje się o oczekiwanych rezultatach i decyduje, czy taka terapia będzie optymalna do potrzeb danej osoby. Jeżeli tak, wyklucza przeciwwskazania i przygotowuje plan pracy.

Zabieg właściwy rozpoczyna się od zdezynfekowania miejsca zabiegowego i podania znieczulenia. Komórki macierzyste znajdują się w różnych miejscach ludzkiego ciała, jednak najwięcej ich można odnaleźć w tkance tłuszczowej. Z tego powodu lekarz medycyny estetycznej pobiera odpowiednią ilość tej tkanki (z takich miejsc, jak brzuch, boczki czy uda), aby następnie wyizolować z niej potrzebny w dalszej części zabiegu materiał. Terapia komórkami macierzystymi często połączona jest z zabiegiem odsysania tłuszczu (liposukcją) lub modelowania ciała własną tkanką tłuszczową (lipotransferem).

Skoncentrowany preparat zostaje wstrzyknięty w obszar, który ma zostać poddany regeneracji. Miejsca nakłuć są precyzyjnie wymierzone. Celem jest równomierne rozłożenie substancji czynnej i uzyskanie maksymalnego wygładzenia skóry w miejscu zabiegowym.

Zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych są zaawansowanymi procedurami medycznymi, które wymagają szerokiej wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Z tego powodu kluczowym aspektem planowania terapii tego typu jest wybór profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej, w którym zostanie ona przeprowadzona. Tylko profesjonalny zespół doświadczonych specjalistów jest w stanie zapewnić odpowiednią skuteczność, ale również bezpieczeństwo zabiegu. Jeżeli poszukujesz zaufanego miejsca zatrudniającego wykwalifikowany personel medyczny zapoznaj się z ofertą Kliniki Miracki w Łodzi. Zapewniamy najwyższą jakość usług i fachową opiekę medyczną, zarówno przed, jak i w trakcie oraz po terapii.

Ile kosztuje zabieg komórkami macierzystymi w Łodzi?

W Klinice Miracki cena regularna za iniekcję komórek macierzystych w jeden dowolnie wybrany obszar ciała wynosi 8000 zł. Zabiegowi mogą zostać poddane takie części ciała, jak:

 • skóra głowy,
 • czoło,
 • okolice oczu,
 • okolice ust,
 • policzki,
 • żuchwa,
 • podbródek,
 • szyja.

Warto obserwować stronę internetową naszej kliniki, ponieważ daje to możliwość skorzystania z często pojawiających się rabatów i promocji. Pozwalają one znacząco obniżyć cenę zabiegu, zarówno wykonywanego w izolacji, jak i w połączeniu z liposukcją lub lipotransferem. Sprawdź!