Skip to main content

Jak odmłodzić twarz o 10 lat? – radzą eksperci z łódzkiej kliniki

W dzisiejszych czasach wiele osób szuka skutecznych sposobów na odmłodzenie swojej skóry i poprawę wizerunku. Medycyna estetyczna dysponuje wieloma różnymi metodami, które pozwalają na osiągnięcie tych celów. Zabiegi anti-aging są coraz popularniejsze i zyskują na znaczeniu wśród osób, które pragną poprawić swoją samoocenę i poczuć się bardziej pewnie we własnej skórze. Na jaką procedurę najlepiej się zdecydować, aby odmłodzić swoją twarz o 10 lat? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł!

Jaki wpływ na skórę ma proces starzenia?

Proces starzenia ma duży wpływ na kondycję skóry i ogólny wizerunek każdego z nas. Wraz z upływem czasu tkanki całego ciała tracą swoją elastyczność, co skutkuje niekorzystnymi zmianami, m.in. w obrębie twarzy. Skóra jest cieńsza i mniej jędrna, policzki tracą objętość o opadają, a rysy stają się coraz mniej wyraziste. Pojawiają się zmarszczki, linie mimiczne oraz zmiany pigmentacyjne (przebarwienia). W wyniku tego procesu zaczynamy wyglądać na zmęczonych i mniej atrakcyjnych w powszechnym rozumieniu.

Opisany wyżej proces u każdego człowieka przebiega nieco inaczej. Ma na to wpływ wiele czynników, między innymi dieta, styl życia, dieta, stopień codziennej ekspozycji na słońce, skłonności genetyczne, stosowanie używek (alkoholu, papierosów) oraz stres. Wszystkie te elementy wpływają na kondycję skóry i mogą przyspieszać starzenia.

Zmiany związane ze starzeniem się skóry i wyglądem twarzy mogą rzutować na nasze samopoczucie i samoocenę. Dlatego też wiele osób decyduje się na skorzystanie z możliwości oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. W Klinice Miracki w Łodzi, Katowicach, Warszawie i Krakowie znajdziesz duży wybór różnorodnych zabiegów, które umożliwią odmłodzenie Twojej twarzy nawet o 10 lat!

Jakie są najskuteczniejsze zabiegi odmładzające na twarz?

Zabiegi medycyny estetycznej na twarz mają wiele zalet. Pozwalają m.in. na poprawienie jędrności skóry, zniwelowanie zmarszczek, likwidację przebarwień oraz poprawienie linii żuchwy czy kształtu i objętości policzków. Dzięki postępowi technologicznemu dostępnych jest coraz więcej bezpiecznych, mało inwazyjnych i szybkich procedur, które można łatwo dopasować do potrzeb i preferencji każdego pacjenta.

Jednym z nich jest wolumetria. Polega ona na ostrzykiwaniu wybranych obszarów preparatem z zawartością kwasu hialuronowego. Pozwala to uzupełnić ubytki w tkankach i poprawić owal twarzy, a tym samym pozbyć się jednego z najbardziej powszechnych efektów starzenia. Celem procedury może być uwydatnienie kości policzkowych, wypełnienie zapadniętych policzków, spłycenie doliny łez czy też poprawa linii żuchwy. Dodatkową zaletą wolumetrii jest fakt, że kwas hialuronowy, jako substancja wiążąca wodę, przyczynia się do dogłębnego nawilżenia skóry.

Wolumetria twarzy cieszy się wśród pacjentów niesłabnącą popularnością. Jest to spowodowane m.in. faktem, że jako zabieg bankietowy przynosi ona praktycznie natychmiastowe rezultaty. Jest również jednym z najbezpieczniejszych zabiegów, ponieważ obecny w wypełniaczu kwas hialuronowy, stanowi syntetyczny odpowiednik substancji wytwarzanej naturalnie w ludzkim ciele. Z tego powodu jest dobrze tolerowany przez większość organizmów.

Podobnie zadowalające rezultaty można uzyskać poprzez iniekcję preparatu z zawatością osocza bogatopłytkowego. Zabieg jest nakierowany na głębokie odżywienie i rewitalizację skóry, co w dłuższej perspektywie przekłada się nie tylko na jej piękniejszy wygląd, ale również znacznie lepszą kondycję.

Regeneracja tkanek odbywa się poprzez działanie obecnych w osoczu bogatopłytkowym trombocytów oraz tzw. czynników wzrostu. Aby je pozyskać, pobiera się od pacjenta niewielką ilość krwi obwodowej, która następnie zostaje odpowiednio przefiltrowana. Podanie autologicznych komórek w miejsce zabiegowe jest wyjątkowo bezpieczne, ponieważ nie wiąże się z ryzykiem odrzucenia preparatu przez organizm.

Opisane wyżej propozycje to tylko niektóre z zabiegów medycyny estetycznej, które pozwolą Ci odmłodzić swoją twarz o 10 lat. Jeżeli masz wątpliwości lub nie wiesz, na jaką procedurę się zdecydować, przyjdź na konsultację wybranego oddziału Kliniki Miracki. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania!

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.