Skip to main content

Ile kosztuje zabieg z botoksu w Łodzi?

Toksyna botulinowa, znana jako botoks, to substancja chemiczna mająca szerokie zastosowanie zarówno w medycynie estetycznej, jak i leczniczej. Do jakich celów można jej używać i czy zabiegi tego typu są bezpieczne? Ile kosztuje iniekcja toksyny botulinowej w Łodzi? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, przeczytaj poniższy artykuł.

Do czego w medycynie estetycznej wykorzystuje się botoks?

Medycyna estetyczna posługuje się wieloma substancjami, których działanie jest ukierunkowane na odwracanie efektów procesu starzenia. Jednym z takich preparatów jest toksyna botulinowa, nazywana również botoksem. Stosuje się ją do różnych celów związanych głównie z odświeżaniem wyglądu skóry i odmładzaniem wizerunku pacjenta.

Toksyna botulinowa osłabia przewodnictwo impulsów nerwowych do mięśni, powodując ich tymczasowy paraliż. Pozwala to m.in. na zmniejszenie widoczności niektórych zmarszczek spowodowanych mimiką twarzy, takich jak:

  • zmarszczki wokół oczu (w tym tzw. kurze łapki),
  • zmarszczki na czole,
  • „lwia zmarszczka” (pionowa bruzda między brwiami),
  • linie marionetki,
  • zmarszczki nosowo-wargowe,
  • „zmarszczki palacza” (bruzdy wokół ust).

Innymi estetycznymi zastosowaniami toksyny botulinowej są również likwidacja tzw. uśmiechu dziąsłowego, gęsiej szyi oraz brukowanej brody. Omawiana substancja jest także wykorzystywana w celach zdrowotnych. Używa się jej m.in. do leczenia bruksizmu (nawykowego i niekontrolowanego zgrzytania zębami), migrenowych bólów głowy oraz nadpotliwości różnych części ciała.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem botoksu?

Każdy zabieg medycyny estetycznej rozpoczyna się od konsultacji z doświadczonym specjalistą w tej dziedzinie. Niezwykle istotnym elementem planowania takiej wizyty jest wybór gabinetu, w którym procedury są wykonywane profesjonalnie, przy zachowaniu protokołów bezpieczeństwa. Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania zaufanego miejsca, zapraszamy do Kliniki Miracki w Łodzi. Zabiegi anti aging, m.in. te z wykorzystaniem toksyny botulinowej, są tutaj jednymi z najczęściej wykonywanych procedur.

Podczas konsultacji wstępnej omawiane są cele zabiegu i możliwe do uzyskania rezultaty. Wyklucza się również przeciwwskazania do wykonania procedury. Lekarz ocenia stan skóry danej osoby oraz udziela jej fachowych porad. Ostateczna decyzja na temat zakresu pracy należy do pacjenta, jednak muszą być zachowane niezbędne normy bezpieczeństwa. Sam zabieg musi być wykonany zgodnie z określonym protokołem.

Iniekcja toksyny botulinowej zazwyczaj poprzedzona jest nałożeniem na skórę kremu znieczulającego. Dzięki temu dyskomfort związany z wielokrotnym nakłuwaniem skóry zostaje zminimalizowany. Gdy znieczulenie zaczyna działać, lekarz przystępuje do zabiegu właściwego.

Procedura polega na precyzyjnym wstrzyknięciu małych dawek toksyny botulinowej za pomocą cienkiej igły w określone mięśnie twarzy. Ważne jest nie tylko miejsce podania preparatu, ale również jego dawka. Musi być ona dobrana z dużą starannością, aby nie doszło do powikłań.

Zabieg jest stosunkowo szybki (zwykle trwa od kilku do kilkunastu minut) i mało inwazyjny. Nie wymaga rekonwalescencji, a jego efekty ujawniają się stopniowo w ciągu kilku dni po iniekcji. Utrzymują się natomiast przez kilka miesięcy, w czasie których toksyna jest stopniowo neutralizowana i wydalana przez organizm. Po tym czasie procedurę można powtórzyć.

Ile kosztuje zabieg z botoksu w Łodzi?

W Polsce ceny zabiegów polegających na iniekcji toksyny botulinowej zazwyczaj wynoszą od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jest to oczywiście uzależnione od kilku czynników, takich jak rozległość miejsca zabiegowego, cel procedury, wybór konkretnego preparatu czy też polityka danego gabinetu.

W Klinice Miracki w Łodzi ostrzykiwanie toksyną botulinową wykonujemy w cenie regularnej wynoszącej 1200 zł za wybrany (jeden) obszar twarzy. Często dostępne są jednak korzystne promocje, które umożliwiają znaczące obniżenie kosztów całej procedury. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i skorzystania z usług naszych specjalistów.