Skip to main content

Ile kosztuje wstrzyknięcie botoksu w Krakowie?

Iniekcja toksyny botulinowej od wielu lat cieszy się wielką popularnością wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej. Zabieg ten umożliwia pozbycie się wielu niedoskonałości urody, przede wszystkim zaś odmładza wizerunek poprzez tymczasowe wygładzenie zmarszczek. Ile kosztuje poddanie się takiej  procedurze i jakie efekty można dzięki niej uzyskać? Przeczytaj, jeżeli jesteś z Krakowa lub okolic!

Po co wstrzykuje się botoks?

Botoks, albo toksyna botulinowa, to preparat medyczny stosowany w różnorodnych celach – zarówno leczniczych, jak i estetycznych. Umożliwia pozbycie się takich przypadłości, jak bruksizm (niekontrolowane zgrzytanie zębami, nadpotliwość czy migrenowe bóle głowy.

W medycynie estetycznej preparaty na bazie toksyny botulinowej wykorzystuje się do zabiegów anti-aging. Umożliwiają one m.in. redukcję widocznych zmarszczek mimicznych na twarzy. Należą do nich:

 • zmarszczki wokół oczu – drobne linie na górnej i dolnej powiece, a także w zewnętrznych kącikach (tzw. kurze łapki),
 • zmarszczki na czole – poziome bruzdy uwidaczniające się głównie podczas unoszenia brwi,
 • „lwia zmarszczka” – pionowe wgłębienie między brwiami, nadające surowszy wyraz twarzy,
 • zmarszczki „królicze” – drobne linie na nosie, powstałe w wyniku jego marszczenia,
 • linie marionetki – pionowe linie biegnące od kącików ust w kierunku brody,
 • zmarszczki nosowo-wargowe – często głębokie bruzdy oddzielające obszar wokół ust od policzków, biegnące od skrzydełek nosa do kącików warg,
 • „zmarszczki palacza” – drobne linie wokół ust, rozchodzące się promieniście w różnych kierunkach.

Skuteczność toksyny botulinowej wynika z jej zdolności do tymczasowego osłabienia lub paraliżu mięśni, które powodują powstawanie zmarszczek. Kiedy się uśmiechamy lub wykonujemy inne grymasy, prowokujemy skurcze mięśni, przez co marszczymy skórę na twarzy. Z czasem prowadzi to do powstawania jej trwałych załamań. Toksyna botulinowa przeciwdziała temu efektowi, blokując impulsy nerwowe, które wpływają na poruszanie się mięśni. Ich tymczasowe unieruchomienie zmniejsza ruchy skóry, eliminując tym samym jej nadmierne napięcie i zaginanie się. To z kolei prowadzi do wygładzenia zmarszczek.

Czy warto wstrzyknąć sobie botoks?

Decyzja o wstrzyknięciu sobie toksyny botulinowej jest indywidualną kwestią i zależy od wielu czynników. Wartościowość tego zabiegu będzie różna dla każdej osoby, więc ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swoje oczekiwania, cele i ewentualne obawy związane z procedurą. Warto z rozwagą wybrać gabinet medycyny estetycznej oraz lekarza, któremu praca ta zostanie powierzona. W Klinice Miracki w Krakowie zatrudniamy specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu zabiegów iniekcyjnych. Są również nastawieni na rozwiewanie wszelkich wątpliwości pacjentów i udzielanie im fachowych porad.

Co warto wiedzieć o wstrzykiwaniu toksyny botulinowej przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi? Oto kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę:

 1. Iniekcja toksyny botulinowej to skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek mimicznych, uśmiechu dziąsłowego, gęsiej szyi czy brukowanej brody.
 2. Efekty zabiegu nie są permanentne – utrzymują się przez kilka miesięcy, w czasie których toksyna jest stopniowo wydalana z organizmu. Po ustąpieniu efektów zabieg można powtórzyć.
 3. Ostrzykiwanie mięśni twarzy jest mało inwazyjne i praktycznie bezbolesne z uwagi na fakt, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
 4. Cała procedura trwa zwykle kilkanaście minut. Długość zabiegu jest uzależniona przede wszystkim od ilości wstrzykiwanego preparatu, stanu wyjściowego i oczekiwanych efektów.
 5. Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto skonsultować się z doświadczonym lekarzem specjalizującym się w medycynie estetycznej. Profesjonalna ocena pozwoli na określenie, czy iniekcja toksyny botulinowej jest odpowiednim wyborem dla Twoich oczekiwań. Jeśli nie, specjalista może doradzić Ci alternatywne rozwiązanie.
 6. Iniekcja toksyny jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, ale może wiązać się z pewnymi skutkami ubocznymi, takimi jak opadanie powieki, czasowe zasinienie lub reakcje alergiczne.

Ile kosztuje wstrzyknięcie botoksu w Krakowie?

Koszt wstrzyknięcia toksyny botulinowej w Krakowie, podobnie jak w innych miastach w Polsce, może się różnić w zależności od kilku czynników. Należą do nich przede wszystkim cel procedury, polityka danej kliniki, potrzebna do zabiegu ilość preparatu oraz lokalizacja obszaru lub obszarów, które mają zostać poddane iniekcji.

W gabinetach Kliniki Miracki w Krakowie zabiegi tego typu wyceniamy w zależności od liczby miejsc zabiegowych. Iniekcja preparatu na jeden obszar twarzy wiąże się z kosztem 1200 złotych. Jest to jednak cena regularna. W naszej klinice często dostępne są korzystne rabaty, dzięki którym możesz obniżyć cenę zabiegu nawet o kilkaset złotych. Umów się na wizytę i zapytaj o aktualną ofertę już dziś!