Skip to main content
jaki jest koszt botoksu

Ile kosztuje zabieg botoksem?

Botoks, nazywany też toksyną botulinową znany jest w medycynie estetycznej od wielu lat. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg botoksem między innymi dlatego, że stał się on łatwo dostępny i bardziej przystępny cenowo. Zastanawiasz się, ile kosztuje botoks? Czy jest bezpieczny i wart swojej ceny? Odpowiadamy!

Botoks – na czym polega zabieg?

Zabieg z użyciem botoksu polega na wstrzyknięciu preparatu w odpowiednie partie twarzy, co powoduje blokadę sygnałów chemicznych pomiędzy nerwami i mięśniami. Mięśnie ulegają rozluźnieniu, a zmarszczki widocznemu wygładzeniu.

Przed iniekcją botoksu na twarz odbywa się konsultacja lekarska, podczas której specjalista ustala, czy u danej osoby zabieg będzie możliwy. Najczęstsze przeciwwskazania to:

 • choroby z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • stosowanie leków wywołujących relaksację mięśni,
 • ciąża i okres karmienia,
 • zaburzenia krzepliwości krwi.

Jeżeli powyższe przeciwwskazania dotyczą również Ciebie, to nie możesz niestety poddać się temu zabiegowi. Skontaktuj się z nami i zapytaj o inne zabiegi medycyny estetycznej. Specjaliści Miracki Clinic dołożą wszelkich starań, żeby dopasować idealną kurację do Twojego problemu.

Ile kosztuje botoks?

Cena botoksu zależy przede wszystkim od obszaru zabiegowego. W naszej klinice cennik wygląda następująco:

 • botoks na twarz – cena to około 800–3000 zł (w zależności od liczby obszarów);
 • botox na czoło – cena jednego zabiegu wynosi około 500–900 zł;
 • botoks na kurze łapki – cena to około 500–900 zł;
 • botoks na lwią zmarszczkę – cena wynosi mniej więcej 500–900 zł;
 • cena botoksu wykonywanego w celu leczenia bruksizmu – około 1700–2500 zł;
 • botoks na nadpotliwość pach, dłoni lub stóp – cena zaczyna się od 1500 zł za jedną sesję (zwykle potrzebna jest seria zabiegów);
 • leczenie migrenowych bólów głowy – od 1700 zł do 2500 zł.

Cena botoksu na poszczególne części ciała znajduje się też na naszej stronie w zakładce toksyna botulinowa. Warto wiedzieć, że koszt zabiegu zależy również od liczby wkłuć oraz ilości użytego preparatu. Ostateczna cena ustalana jest podczas indywidualnej konsultacji z lekarzem.

Jak długo utrzymują się efekty botoksu i kiedy powtórzyć zabieg?

Efekty zabiegu botoksem pojawiają się w ciągu kilku dni. Początkowo na skórze występuje lekkie zaczerwienienie i ślady po ukłuciach. Objawy te szybko znikają, pozostawiając piękną, odmłodzoną, naturalnie napiętą skórę. Przez kilka dni po zabiegu trzeba traktować cerę bardzo ostrożnie – nie narażać jej na otarcia i podrażnienia, nie masować ani nie ugniatać.

To, jak długo utrzymują się efekty po botoksie, zależy od wielu czynników, głównie od leczonego problemu oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. Rezultat zabiegu utrzymuje się zwykle około pół roku, a w niektórych przypadkach nawet do roku. Każdy następny zabieg dodatkowo utrwala i wydłuża czas utrzymywania się efektów.

Kolejny zabieg botoksem można wykonać po minimum 6–7 miesiącach. Nie zaleca się wstrzykiwania toksyny botulinowej wcześniej, ponieważ organizm może się na nią uodpornić, czego efektem będzie niska skuteczność kolejnych zabiegów.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat botoksu oraz zapoznać się ze szczegółowym cennikiem zapraszamy na stronę Miracki Clinic i do kontaktu z naszymi specjalistami.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.