Skip to main content
cala prawda o botoksie

Fakty i mity na temat botoksu

Botoks to zabieg medycyny estetycznej, o którym słyszał już chyba każdy. Niestety krąży na jego temat wiele nieprawdziwych informacji. Co warto wiedzieć na temat botoksu, zanim udamy się do kliniki medycyny estetycznej? Dementujemy mity i przedstawiamy fakty na temat toksyny botulinowej.

Działanie botoksu polega na hamowaniu skurczów mięśniowych – FAKT

Mechanizm działania botoksu opiera się na hamowaniu przewodnictwa impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, dzięki czemu nie dochodzi do zjawiska kurczenia się mięśni, a w efekcie powstawania zmarszczek mimicznych. Zastosowanie preparatu działa też profilaktycznie – zapobiega powstawaniu nowych bruzd i pogłębianiu się już istniejących.

Botoks można stosować tylko na twarz – MIT

Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej to wszechstronna substancja, wykorzystywana w różnego rodzaju terapiach – zarówno odmładzających, jak i leczniczych. Botoks na twarz jest szczególnie skuteczny w usuwaniu zmarszczek na czole – poprzecznych i poziomych. Można nim również unieść kąciki ust, skorygować nadmierny tzw. dziąsłowy uśmiech, podnieść minimalnie czubek nosa. Toksyna botulinowa likwiduje też nadmierne przetłuszczanie się cery. Pomaga również w leczeniu burksizmu (zgrzytania zębami) czy migrenowych bólów głowy. W celu leczenia nadpotliwości (hiperhydrozy) botoks wstrzykuje się w takie miejsca, jak pachy, dłonie i stopy.

Efekt po botoksie jest natychmiastowy – FAKT

Botoks to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na osiągnięciu błyskawicznych efektów. Sam zabieg wraz z konsultacją trwa od 15 minut do maksymalnie pół godziny, dzięki czemu pacjent może błyskawicznie powrócić do swojego normalnego trybu życia. Jedyne skutki uboczne to zaczerwienienie skóry, które znika po kilku godzinach i minimalne ślady po nakłuciach, utrzymujące się do kilku dni. Optymalne rezultaty terapii są widoczne już po kilku dniach i utrzymują się do pół roku, a w niektórych przypadkach nawet dłużej – wszystko zależy głównie od leczonego problemu, obszaru oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. Kolejny zabieg można wykonać po upływie minimum 6–7 miesięcy.

Zabieg botoksem można wykonać w salonie kosmetycznym – MIT

Zabieg botoksem może wykonywać jedynie lekarz. Botoks wymaga użycia igły i domięśniowego wstrzyknięcia preparatu, dlatego takiej terapii nie może przeprowadzić kosmetyczka. Na zabieg powinniśmy zapisać się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, gdzie tego typu procedury przeprowadzane są przez doświadczonych specjalistów.

Zastrzyki botoksem są mało bolesne – FAKT

Botox podawany jest podczas serii drobnych nakłuć, czemu zwykle towarzyszy niewielki dyskomfort. Nie jest to zabieg mocno inwazyjny, więc odczucia, które mu towarzyszą, również nie należą do intensywnych czy bardzo bolesnych. Pacjent odczuwa jedynie nakłucia igłą. U osób o bardzo niskim progu bólowym można zastosować znieczulenie miejscowe, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Twarz po botoksie wygląda nienaturalnie – MIT

Aplikowany we właściwy sposób preparat z toksyną botulinową stwarza naturalny efekt odmłodzenia. Zmarszczki zostają naturalnie wygładzone, a skóra staje się delikatnie napięta. Twarz po botoksie wygląda na młodszą i nabiera zdrowego wyglądu, ale efekt jest tak naturalny, że nie rzuca się w oczy postronnym osobom.

Więcej faktów na temat botoksu przeczytasz na stronie: https://mirackiclinic.com/toksyna-botulinowa/

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.