Skip to main content

Mezoterapia osoczem czy kwasem hialuronowym?

Niestety, czas nie stoi w miejscu, a jego upływ nie służy naszej skórze. Stąd też pojawia się moment, w którym potrzebujemy jej rewitalizacji – nadania blasku, kolorytu, ujędrnienia i odżywienia. Tego typu wsparcie może zapewnić zabieg mezoterapii, który w Klinice Miracki wykonują najlepsi specjaliści. Co warto o nim wiedzieć i który rodzaj terapii wybrać – mezoterapię kwasem hialuronowym, czy może osoczem?

Wraz z upływem lat cera szarzeje, skóra traci swoją witalność, pojawiają się obrzęki pod oczami, a my – chociaż niezmiennie pełni energii – widzimy w lustrze zmęczenie. Dbanie o siebie oraz zdrowy styl życia i regularna aktywność fizyczna spowalniają tego typu procesy, jednak wszystkich niekorzystnych czynników nie da się uniknąć – codziennego stresu, wielogodzinnej pracy (często przed komputerem i w zamkniętych pomieszczeniach) czy zbyt małej ilości snu. Wszystko to sprawia, że nasze ciało może potrzebować dodatkowego wsparcia.

Pomoc dla skóry niewątpliwie niesie mezoterapia, która jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Co ważne, może być wykonywana na różnych częściach ciała, różnymi sposobami i z użyciem różnych substancji. Przyjrzyjmy się bliżej mezoterapii igłowej, którą nasi specjaliści w Klinice Miracki wykonują m.in. przy użyciu kwasu hialuronowego – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Mezoterapia kwasem hialuronowym pod lupą

Mezoterapia jest zabiegiem nie wywołującym bólu, dlatego nie wymaga znieczulenia. Jest mało inwazyjna i nie wiąże się z nią okres rekonwalescencji. Co równie ważne, daje szybkie, a jednocześnie długotrwałe i wyjątkowe efekty. Czy tak działa również mezoterapia kwasem hialuronowym? Tak, a wynika to m.in. z właściwości tej substancji.

Kwas hialuronowy jest związkiem, który naturalnie występuje w skórze człowieka, dlatego też jego podanie jest bezpieczne – wiąże się z niewielkim ryzykiem niepożądanych reakcji. Jego rolą jest m.in. wiązanie wody, co oddziałuje na jędrność oraz objętość skóry, a także zwiększa jej wytrzymałość na wpływ czynników zewnętrznych. Co więcej, kwas hialuronowy wyłapuje oksydanty, które powstają m.in. w czasie nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe i bardzo niekorzystnie wpływają na procesy starzenia. Jego zastosowanie w mezoterapii igłowej sprawia, że stymulowana jest produkcja kolagenu i elastyny, czyli najważniejszych dla skóry białek. Poprawia się także mikrokrążenie, pobudzone są procesy biorewitalizujące, a skóra staje się gładka, nawilżona, sprężysta, zyskuje świeży, młodzieńczy koloryt, a zasinienia pod oczami zostają zredukowane.

  • Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu substancji, które dobierane są do konkretnych problemów skóry – poza kwasem hialuronowym może być to także kompleks różnych witamin, aminokwasy, koenzymy czy nawet kofeina.
  • Zabieg jest niezwykle uniwersalny – można wykonać go na wszystkich obszarach ciała.
  • Mezoterapia igłowa nie wymaga rekonwalescencji, a bardzo krótko po jej wykonaniu można wrócić do codziennych aktywności.
  • Rezultaty widoczne są już po pierwszej sesji, lecz dla uzyskania jak najlepszych i jak najdłużej utrzymujących się efektów, warto wykonać serię – dokładna ilość sesji ustalana jest indywidualnie.
  • Zabieg trwa zaledwie kilkanaście-kilkadziesiąt minut – znajdą na niego czas nawet najbardziej zabiegane osoby!

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – co warto o niej wiedzieć?

Inną odmiana mezoterapii jest ta, która opiera się na użyciu osocza bogatopłytkowego PRP – potocznie często określa się ją “wampirzym liftingiem”. Osocze bogatopłytkowe jest materiałem, który otrzymuje się z krwi Pacjenta – jest on zarówno dawcą, jak i biorcą materiału, a co się z tym wiąże, w zasadzie nie istnieje ryzyko niepożądanych efektów.

Jak działa osocze bogatopłytkowe? Wstrzykiwane podczas mezoterapii wpływa m.in. na poprawę mikrokrążenia, pobudza namnażanie oraz dojrzewanie komórek zawartych w skórze, stymuluje produkcję kolagenu oraz syntezę DNA. Wszystko to prowadzi do widocznego odmłodzenia, które dostrzegalne jest już po około dwóch tygodniach od zabiegu. Co ważne, osocze wspiera wygląd i kondycję różnych obszarów ciała, nawet skóry głowy! Dzięki temu poprawia się m.in. gęstość włosów.

Wracając do podstawowego pytania – jak wybrać pomiędzy osoczem bogatopłytkowym a kwasem hialuronowym? Najważniejsze jest indywidualne podejście. Wiele zależy od rodzaju skóry, potrzeb Pacjenta i jego problemów. Stąd tak ważna jest wstępna konsultacja – nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze i podzielą się swoją wiedzą w tym zakresie tak, aby efekty mogły być spektakularne!

Dowiedz się więcej o mezoterapii – którą jej odmianę wybierzesz? Sprawdź na naszej stronie: https://klinikamiracki.pl/mezoterapia/

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

0