Skip to main content

Uniesienie brwi botoksem – czy daje efekty?

Z biegiem czasu skóra traci jędrność i odpowiednie zagęszczenie. Najszybciej widać to w okolicy oczu, gdzie skóra jest cienka i delikatna. Wiotkie powieki nadają twarzy smutnego, ponurego wyrazu, co wygląda bardzo niekorzystnie. To częsty problem, jednak istnieje skuteczny sposób, aby go pokonać. Uniesienie brwi botoksem jest bardzo efektywne. Po zabiegu oko otwiera się, skóra staje się odmłodzona, a twarz odzyskuje pogodny wygląd.

Uniesienie brwi botoksem – jak działa toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa (botulina), popularnie nazywana botoksem, blokuje przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe. To oznacza, że osłabia wybrane mięśnie mimiczne, prowadząc do wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia skóry. Ponadto pod wpływem botoksu zmienia się kąt padania światła słonecznego na cerę, która staje się optycznie rozpromieniona. Toksyna botulinowa działa trochę jak rozświetlacz, który odpowiednio nałożony, jednocześnie konturuje kształt twarzy i nadaje skórze promienności i świeżości.

Botoks wykonuje się z różnych wskazań. Wśród nich jest lwia zmarszczka, kurze łapki, a także wiotka skóra wokół oczu. Podając toksynę botulinową w odpowiednich partiach twarzy, blokuje się impulsy nerwowe wysyłane do wybranych mięśni, które przestają się kurczyć i powodować marszczenie skóry. Poprawa jest miejscowa i utrzymuje się średnio przez około pół roku (choć to kwestia bardzo indywidualna). Jednak nawet po ustaniu działania botuliny i utrzymuje się jej efekt profilaktyczny – osłabia się pamięć mięśniowa, więc mięśnie mimiczne nie kurczą się tak silnie, jak wcześniej (aż do chwili ponownego wyrobienia nawyku). Dzięki temu opóźnia się proces pogłębiania istniejących już zmarszczek oraz powstawania nowych.

Uniesienie brwi botoksem – efekt odmłodzonej, zrelaksowanej twarzy

Odpowiednio wykonany zabieg przynosi fantastyczne efekty. Wstrzykując botoks w konkretne obszary twarzy, wyraźnie zmienia się jej kontur i wyraz. W celu uniesienia brwi botoksem zwykle trzeba wykonać kilka iniekcji. Najczęściej ostrzykuje się mięśnie czołowy i skroniowy, które kurcząc się, ściągają skórę wokół oczu, unosząc brwi. Dzięki temu twarz staje się rozpromieniona, odświeżona i odmłodzona. W dodatku w miejscu wkłuć skóra wygładza się, a zmarszczki znikają!

Dokładny plan zabiegu ustala lekarz podczas indywidualnych konsultacji. Najlepiej, aby był to certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i doświadczony specjalista, który zna dokładnie anatomię twarzy i potrafi przewidzieć, jaki efekt przyniesie podanie botuliny.

Zresztą tylko lekarz ma uprawnienia do wykonywania botoksu, ponieważ preparaty z toksyną botulinową zarejestrowane są jako leki, a sam zabieg odbywa się z przerwaniem ciągłości naskórka.

Jest jeszcze jeden powód, dla których zabiegi estetyczne należy wykonywać u ekspertów pracujących w renomowanych klinikach. To do nich należy kwalifikacja pacjentów do zabiegu. To bardzo ważna część wizyty, od której w dużej mierze zależy osiągnięcie oczekiwanej poprawy.

Dla przykładu uniesienie brwi botoksem nie sprawdzi się u osób po 50. roku życia, z wyraźnie wiotką skórą wokół oczu i tzw. ciężkimi powiekami. W takich przypadkach lepsze efekty przyniesie laseroterapia bądź inne zabiegi medycyny estetycznej. Podobnie jest z podniesieniem powiek botoksem, czego raczej się nie wykonuje. Na takie mankamenty pomocna jest blefaroplastyka plazmowa albo chirurgiczna, nie zaś iniekcje z botuliny.

Podniesienie brwi botoksem – cena zabiegu

Ceny zabiegów z toksyną botulinową w Miracki Clinic zaczynają się od 900 zł. Dokładny koszt uniesienia brwi botoksem jest wyceniany indywidualnie, zależy od liczby iniekcji oraz potrzebnej dla uzyskania odpowiedniego efektu dawki preparatu z toksyną botulinową. Więcej informacji na stronie https://mirackiclinic.com/toksyna-botulinowa/#cennik

lub podczas rozmowy z konsultantami rejestracji: +48 221 030 030.

Zadzwoń, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Ustalimy też dogodny termin konsultacji. Zapraszamy!

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.