Skip to main content

Ile kosztuje zastrzyk z osocza w Krakowie?

Niekorzystne zmiany skórne związane z postępującym procesem starzenia mogą pojawić się wcześniej lub później, ale dzieje się to u każdego nieuchronnie. Współczesna medycyna estetyczna umożliwia odmłodzenie i zrewitalizowanie skóry twarzy bez użycia skalpela. Jak przebiega i ile kosztuje ostrzykiwanie ciała osoczem bogatopłytkowym? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, przeczytaj poniższy artykuł.

Czym jest i do czego stosuje się osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe PRP występuje naturalnie w krwi każdego człowieka. Zawiera zwiększoną ilość płytek krwi, które biorą udział m.in. w procesach regeneracji tkanek. Osocze bogatopłytkowe jest uzyskiwane poprzez pobranie krwi od pacjenta i przetworzenie jej w celu oddzielenia osocza od reszty składników. Otrzymany w ten sposób materiał podaje się do organizmu pacjenta metodą mezoterapii mikroigłowej lub pojedynczego zastrzyku.

Preparat z osoczem bogatopłytkowym przyspiesza wymianę komórkową, co prowadzi do likwidacji niekorzystnych zmian skórnych. W praktyce możliwe do uzyskania efekty to m.in.:

  • wygładzanie zmarszczek,
  • redukcja wiotkości skóry,
  • poprawa metabolizmu komórek,
  • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny,
  • poprawa mikrokrążenia skóry,
  • nawilżenie i głębokie odżywienie tkanek,
  • zmniejszenie widoczności rozstępów,
  • spłycenie blizn,
  • redukcja cellulitu,
  • usunięcie przebarwień.

Zastrzyk z osocza stosuje się również w celu rewitalizacji uszkodzonych tkanek. Metoda ta jest skuteczna, a dzięki temu chętnie stosowana w ortopedii i rehabilitacji, np. przy urazach więzadeł i stawów. Osocze bogatopłytkowe wspomaga także leczenie łysienia androgenowego oraz rewitalizację okolic intymnych, np. po porodzie.

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Ostrzykiwanie tkanek osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem skutecznym i mało inwazyjnym. Jak każdy zabieg medycyny estetycznej jest jednak obarczone pewnym ryzykiem, dlatego też każdorazowo poprzedza się je szczegółowym wywiadem lekarskim. Specjalista ustala z pacjentem cel i zakres pracy, a także wyklucza przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury. Należą do nich m.in. ciąża i laktacja oraz niektóre choroby przewlekłe.

Zabieg właściwy rozpoczyna się od pobrania małej ilości (10-60 ml) krwi obwodowej od pacjenta. Materiał zostaje przefiltrowany i oczyszczony, a następnie wstrzyknięty płytko pod skórę w miejscu, które ma zostać poddane rewitalizacji. Procedura nie wymaga zastosowania znieczulenia. Drobny dyskomfort spowodowany ukłuciami mikroigiełek mija natychmiast po zakończeniu zabiegu.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym trwa od 15 do 30 minut. Zabieg nie wymaga rehabilitacji, a jedynie przestrzegania przez pacjenta zaleceń przekazanych mu przez specjalistę. Należą do nich przede wszystkim unikanie sauny, basenu oraz kąpieli słonecznych przez pierwsze 2-3 dni po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej. Niewskazane jest także wykonywanie masaży w miejscu zabiegowym oraz podejmowanie wzmożonego wysiłku fizycznego (np. treningów na siłowni) przez pierwsze 7 dni po iniekcji.

Ponieważ osocze bogatopłytkowe pochodzi z własnej krwi pacjenta, jego zastosowanie w terapii jest całkowicie bezpieczne. Nie istnieje ryzyko odrzucenia autologicznych komórek przez organizm. Efekty mezoterapii widoczne są już po jednej sesji zabiegowej, jednak dla uzyskania pełnego rezultatu zaleca się wykonanie kilku zabiegów w odstępach czasowych wskazanych przez specjalistę.

Ile kosztuje wolumetria w Krakowie?

Jeżeli chcesz poddać się mezoterapii lub rehabilitacji osoczem bogatopłytkowej, zapraszamy do oddziałów Kliniki Miracki w Krakowie, Warszawie, Katowicach oraz Łodzi. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem medycznym oraz wykwalifikowanym personelem, który zapewnia najwyższą jakość oferowanych usług.

Cena przeprowadzenia procedury jest uzależniona od rodzaju zastosowanego preparatu. Najbardziej korzystne pod względem finansowym jest skorzystanie z serii zabiegów na dowolny obszar ciała. Pojedynczy zastrzyk z osocza może kosztować już od 300 zł!