Skip to main content

Ile kosztuje botoks na czoło w Katowicach?

Istnieje wiele rodzajów zmarszczek, skategoryzowanych w zależności od ich głębokości, przyczyn powstawania i obszaru ciała, jaki obejmują. Szczególnie widoczne i zaburzające estetykę są te na czole. Jeśli mają charakter mimiczny, można je usunąć za pomocą toksyny botulinowej. Ile kosztuje botoks na czoło? Kiedy wykonuje się taki zabieg klinice w Katowicach i jakie efekty można osiągnąć? Sprawdź!

Co prowadzi do powstawania zmarszczek na czole? 

Pierwsze zmarszczki najczęściej pojawiają się na twarzy. Ma to związek głównie z nieustannym narażaniem skóry na kontakt z czynnikami zewnętrznymi, zwłaszcza promieniowaniem ultrafioletowym, ale także z ekspresyjną mimiką. Czoło jest obszarem, którym poruszamy wielokrotnie i w każdym kierunku.

Gdy się złościmy, mięśnie pomiędzy brwiami i wyżej położone tkanki kierują się ku środkowi, co odpowiada za powstawanie tak zwanej lwiej zmarszczki. Sprawia ona, że wyglądamy na niezadowolonych. Z kolei w następstwie zdziwienia, czy innych negatywnych emocji unosimy czoło do góry. W konsekwencji powstają zmarszczki poprzeczne, a tkanki szybciej opadają w kierunku oczu.

Niedoskonałości powstające w następstwie ruchów mięśni twarzy określa się jako zmarszczki mimiczne. Są to nierówności, za które odpowiadają głębsze warstwy tkanek, ale widoczne na powierzchni skóry. Niestety mogą one występować już w młodości. Dopiero z czasem przyjmują postać utrwaloną, określaną jako zmarszczki statyczne.

Toksyna botulinowa, botoks, jad kiełbasiany – czym jest i jak działa ta substancja? 

Botoks to potoczne określenie substancji o nazwie toksyna botulinowa, znana również jako jad kiełbasiany. Jej ważną właściwością jest zdolność do hamowania przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego, co daje efekt kontrolowanego, lokalnego paraliżu mięśni. Gdy zostają one rozluźnione, zmarszczki mimiczne przestają być widoczne. Medycyna estetyczna od dekad wykorzystuje tę substancję do walki z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Obecnie dostępne są różne preparaty z jej zawartością, a ich cena może się znacznie różnić.

Botoks – po jakim czasie widać efekty oraz ile się utrzymują? 

Preparaty z botoksem podaje się w formie iniekcji. Mięśnie zostają rozluźnione stopniowo. Zwykle pierwsze efekty pojawiają się już po kilku dniach. Natomiast to, ile się utrzymuje takie działanie, jest sprawą indywidualną. Najczęściej na efekt możemy liczyć przez ok. 3–6 miesięcy, niekiedy dłużej. W razie potrzeby po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Ważne jest, aby podać botoks w odpowiedniej ilości i precyzyjnie w wyznaczone miejsce. Nieprawidłowo przeprowadzony zabieg daje sztuczne efekty. Właśnie z tego powodu wciąż krążą opinie, że botoks daje efekt maski. Natomiast prawidłowo przeprowadzona procedura pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądających rezultatów. Czoło jest łagodnie rozluźnione i znacznie mniej podatne na powstawanie zmarszczek mimicznych.

W jakim wieku można poddać się zabiegowi botoksu na czoło? 

Zmarszczki mimiczne mogą pojawić się już u osób bardzo młodych. Jeśli zostaną wykluczone ewentualne przeciwwskazania do takiej procedury, zabieg z botoksem można wykonać u osób pełnoletnich.

Metoda bywa stosowana także jako element profilaktyki przeciwstarzeniowej, nawet u osób, które nie mają jeszcze zmarszczek. Botoks pozwala na ograniczenie marszczenia skóry np. pod wpływem intensywnego słońca, co pozwala na dłużej zachować czoło bez zmarszczek.

Ile kosztuje botoks na zmarszczki na czoło i od czego zależy cena? 

Zabieg z toksyną botulinową należy do procedur o niskich kosztach w porównaniu do efektywności. To, ile kosztuje botoks na czoło uzależnione jest głównie od zastosowanego preparatu, a także jego objętości oraz ilości wykonanych nakłuć. Koszt zmienia się także, jeśli są w niego wliczone procedury okołozabiegowe, takie jak np. konsultacja wstępna i wizyta kontrolna.

W przypadku zmarszczek poprzecznych cena zwykle rozpoczyna się od ok. 500 zł, ale może być również dwukrotnie większa. Za taki koszt można uzyskać gładkie czoło po botoksie przez wiele miesięcy. Podobny koszt dotyczy likwidacji lwiej zmarszczki.

Często też dostępne są różnego rodzaju ulgi cenowe, np. gdy decydujesz się na poprawę wyglądu kilku obszarów twarzy jednocześnie. O szczegóły dotyczące aktualnej ceny możesz zapytać w Klinice Miracki w Katowicach, Łodzi, Warszawie lub Krakowie.