Skip to main content

Ile kosztuje botoks w Warszawie?

Toksyna botulinowa, potocznie określana jako botoks, to jedna z substancji najbardziej znanych przez osoby, które szukają sposobów na redukcję zmarszczek. Jest to metoda stosowana od dawna, jednocześnie stosunkowo niedroga. Wyjaśniamy, ile kosztuje botoks i od czego zależy jego cena!

Jak działa botoks i w jakich przypadkach się go stosuje? 

Toksyna botulinowa znana jest również pod nazwami botoks, czy tez jad kiełbasiany. Substancja ta po podaniu do tkanek w formie iniekcji działa paraliżująco na mięśnie – prowadzi do ich rozluźnienia i uniemożliwia pełną kurczliwość. Ze względu na takie właściwości medycyna estetyczna wykorzystuje tę substancję do likwidowania zmarszczek mimicznych. Tego rodzaju niedoskonałości pojawiają się właśnie w następstwie ruchów ekspresyjnych twarzy, czyli uśmiechów, wyrazów smutku, gniewu, czy zdziwienia.

Zastrzyk z botoksem nie działa od razu, ale stosunkowo szybko. Już po kilku dniach od iniekcji mięśnie ulegają rozluźnieniu, a tym samym zmarszczki dynamiczne znikają. Efekt taki zwykle utrzymuje się kilka miesięcy. Po tym czasie zabieg z botoksem można powtórzyć.

Metoda ta polecana jest osobom, które zauważają u siebie oznaki starzenia. Z botoksu korzysta się także w celach profilaktycznych, np. przed sezonem letnim. W trakcie pobytu na pełnym słońcu często mrużymy oczy i marszczymy czoło, a to przyspiesza powstawanie zmarszczek. Botoks natomiast minimalizuje takie ruchy, dzięki czemu pozwala na spowolnienie powstawania zmarszczek mimicznych. Metoda ta nie jest wskazana przy niedoskonałościach utrwalonych, niezwiązanych z mimiką twarzy.

Ile kosztuje zastrzyk z botoksu w zależności od partii twarzy lub ciała? 

Najważniejszym czynnikiem warunkującym to, ile kosztuje botoks, jest obszar zabiegowy, a co za tym idzie ilość wstrzykiwanego preparatu. Istnieją również różne rodzaje produktów z tą substancją, których cena może się znacznie różnić.

Najczęściej wykonuje się botoks na twarz, czyli partię najbardziej narażoną na powstawanie zmarszczek mimicznych. Można zdecydować się na jeden obszar zabiegowy lub kilka jednocześnie. Najniższa cena dotyczy najmniejszych obszarów i rozpoczyna się od ok. 900 zł, co dotyczy np. botoksu:

  • na czoło,
  • pod oczy,
  • na ,,lwią zmarszczkę” między brwiami,
  • uśmiech dziąsłowy,
  • ,,królicze zmarszczki na nosie”.

Z kolei w przypadku dwóch obszarów jednocześnie cena zwykle jest niższa. Niekiedy koszt dodatkowego, trzeciego lub czwartego obszaru spada nawet trzykrotnie.

Pozostałe czynniki wpływające na koszt botoksu 

Niemniej ważna jest renoma danej kliniki oraz doświadczenie lekarzy przeprowadzających zabieg. Warto zaznaczyć, że zastrzyki z botoksem powinny być przeprowadzane tylko przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia, czyli lekarzy. Aby botoks był zabiegiem bezpiecznym i skutecznym, musi być podawany precyzyjnie w wyznaczone miejsce i w odpowiedniej ilości.

W cenę zabiegu z botoksem może być wliczona również konsultacja wstępna, a nawet wizyta kontrolna, co również warto wziąć pod uwagę wybierając daną klinikę. Niekiedy istnieje również możliwość znacznej redukcji kosztów, np. w przypadku przeprowadzenia zabiegu na kilku obszarach twarzy.

Ile kosztuje zabieg z botoksem w przypadku migreny i bruksizmu?  

Toksyna botulinowa jest szczególnie popularna jako zabieg na twarz eliminujący zmarszczki mimiczne. Substancja ta znajduje jednak zastosowanie także w przypadku wielu innych zaburzeń. Ze względu na działanie rozluźniające mięśnie zabieg z botoksem stosuje się na migrenę, bruksizm lub miejscową nadpotliwość. Cena takich zabiegów wynosi ok. 2700 złotych lub więcej.

Jak widać, to ile kosztuje botoks zależy od wielu czynników. Podane ceny są wyłącznie orientacyjne, ponieważ ostateczny koszt zawsze ustalany jest indywidualnie w zależności od danego problemu i oczekiwań Pacjenta. O szczegóły najlepiej więc zapytać podczas konsultacji w Klinice Miracki w Warszawie, Łodzi, Krakowie lub Katowicach.