Skip to main content

Ile kosztuje botoks na twarz?

Zabiegi przy użyciu botoksu to jedne z najpopularniejszych w klinikach medycyny estetycznej. Są skuteczną metodą na wygładzanie zmarszczek, co pozwala uzyskać widoczny efekt odmłodzenia i odświeżenia. W jakich przypadkach botoks jest szczególnie polecany i – co najważniejsze – ile kosztuje botoks na twarz, a ile na inne partie ciała?

Botoks – za co tak naprawdę płacimy?

Czas, niestety, płynie nieubłaganie, a wraz z nim zmienia się ciało – skóra robi się mniej jędrna, traci swój koloryt i nawilżenie, pojawiają się zmarszczki. Z pomocą przychodzi wtedy medycyna estetyczna, dając wiele propozycji, np. mezoterapię, wampirzy lifting czy botoks. Jeśli chodzi o ten ostatni, jest on jednym z częściej wybieranych sposobów wygładzania wspomnianych zmarszczek – mowa przede wszystkim o płytszych zmarszczkach mimicznych. Zabiegi z wykorzystaniem tej substancji sprawdzają się m.in. w walce z „kurzymi łapkami”, „lwią zmarszczką”, zmarszczkami poprzecznymi czoła, wokół nosa czy ust.

Na jakiej zasadzie działa botoks? Ma on właściwości neuromodulujące – oddziałuje na przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni, a konkretnie: blokuje je. Skutkiem tego jest swego rodzaju „paraliż” owych mięśni, w związku z czym przestają się kurczyć, a wraz z nimi przestaje marszczyć się także skóra. Efektem jest jej rozluźnienie, odpoczynek i finalnie wygładzenie.

Co jeszcze warto wiedzieć o zabiegach, które można przeprowadzać na twarzy właśnie przy pomocy botoksu?

 • Nie wymagają szczególnej rekonwalescencji – od razu po przeprowadzeniu zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.
 • Trwają bardzo krótko – całość zajmuje około 15-30 minut.
 • Botoks, poza wygładzaniem obecnych już zmarszczek, działa też profilaktycznie, hamując rozwój niepożądanych zmian – stąd też zabiegi z jego użyciem poleca się także osobom przed 30. rokiem życia.
 • Kiedy widać pierwsze rezultaty? Zwykle po około 2-3 dniach, choć na pełny efekt trzeba poczekać około 2 tygodni – preparat zaczyna „pracować” w skórze stopniowo.
 • A jak długo możemy się z nich cieszyć? Efekty zazwyczaj widoczne są przez około pół roku – po tym czasie poleca się wykonanie kolejnego zabiegu.
 • Co ważne, nie jest to zabieg, który można wymiennie stosować z mezoterapią – owszem, ona także spłyca zmarszczki, ale bazuje na innych procesach i ma odmienne działanie (jeśli chodzi o cenę, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym zwykle jest droższa niż botoks). Warto jednak dodać, że oba te zabiegi mogą znakomicie się dopełniać.

Ile kosztuje botoks na twarz – co trzeba wiedzieć?

Skoro wiedzę o samym zabiegu już mamy, pora przejść do kluczowego pytania: Ile kosztuje botoks na twarz? – nie ma na nie jednak prostej odpowiedzi, ponieważ cena zależy od wielu czynników. W tym:

 • kliniki, w której wykonuje się zabieg – jej doświadczenia, renomy, miasta etc.;
 • marki zastosowanej toksyny botulinowej;
 • wielkości obszaru, na jakim przeprowadza się zabieg;
 • ewentualnych dostępnych rabatów
 • i innych.

Zwykle jednak najtańsze zabiegi na twarz zaczynają się od około 250-300 zł, a najdroższe kończą się na kwocie sięgającej ponad 1000 zł. Zdarza się jednak, że można trafić na wspomniane wyżej rabaty, które sprawiają, że nawet wysokiej klasy miejsca stają się dostępne dla naprawdę dużej grupy osób. Przykładowo w Klinikach Miracki proponujemy naszym Pacjentkom i Pacjentom korzystne oferty w przypadku zdecydowania się na zabiegi na 2 lub 3 obszarach jednocześnie – oszczędności potrafią sięgać wtedy nawet ponad 1000 zł!

Botoks niejedno ma imię

A co z pozostałymi zabiegami z zastosowaniem botoksu? Bo chociaż pytanie o to, ile kosztuje botoks na twarz faktycznie jest jednym z najczęstszych, nie można zapominać także o innych zabiegach przeprowadzanych przy użyciu toksyny botulinowej. Jest ona bardzo skuteczna np. w walce z nadmierną potliwością – w tym przypadku koszt zabiegu w obszarze pach, dłoni lub stóp może wynieść około 2500 zł. Co więcej, botoks wspiera też leczenie bruksizmu oraz migrenowych bólów głowy. W tych przypadkach także należy liczyć się z koszem około 2500 zł. Specjaliści z naszych Klinik wiedzą jednak, że dla wielu Pacjentów i Pacjentek są to wysokie kwoty, dlatego też często oferujemy obniżki cen. Dzięki temu wymienione tu zabiegi można zrobić u nas nawet o kilkaset złotych taniej.

Chcesz wiedzieć więcej niż tylko to, ile kosztuje botoks na twarz, a nie znalazłeś/łaś odpowiedzi na naszej stronie? Skontaktuj się bezpośrednio z Kliniką Miracki – chętnie odpowiemy na Twoje pytania: https://mirackiclinic.com/kontakt/

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.