Skip to main content
zabieg osoczem a zabieg komorkami macierzystymi

Osocze bogatopłytkowe na twarz – jakie efekty przynosi i kiedy warto wykonać ten zabieg?

Zabiegi mezoterapii igłowej stanowią podstawę współczesnej medycyny estetycznej. Do ostrzykiwania skóry pacjenta metodą mezoterapii wykorzystuje się różne preparaty – może to być m.in. usieciowany kwas hialuronowy, specjalne koktajle odżywcze czy osocze bogatopłytkowe, pozyskane bezpośrednio z krwi pacjenta. Ta ostatnia z metod, choć z pozoru najbardziej drastyczna, jest w efekcie jedną z bezpieczniejszych i bardziej naturalnych metod pobudzania skóry do odnowy oraz regeneracji. Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu z użyciem osocza na twarz?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – na czym dokładnie polega?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest naturalnym preparatem leczniczym, pozyskiwanym bezpośrednio od pacjenta. Przed zabiegiem specjalista pobiera niezbędną do zabiegu ilość krwi od pacjenta, a następnie poddaje ją odwirowaniu w specjalnym urządzeniu. W ten sposób uzyskuje się osocze bogatopłytkowe, które ma zwiększone stężenie płytek krwi, czyli cennych dla skóry czynników wzrostu, stymulujących procesy regeneracji skóry. Kiedy skóra ulega zranieniu, te same czynniki uwalniają się z płytek w celu rozpoczęcia procesu gojenia się rany. Podczas zabiegu osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje się ten sam potencjał regeneracyjny płytek krwi, jednak bez konieczności uszkadzania skóry. Zabieg ostrzykiwania skóry osoczem bogatopłytkowym wygląda tak, jak klasyczna mezoterapia – polega na podaniu preparatu w głąb skóry przy pomocy cienkiej igły. Pojedynczy zabieg trwa około 30 minut, zaś cała procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.

Osocze bogatopłytkowe na twarz – odmłodzenie i rewitalizacja skóry

Często stosowaną nazwą zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest wampirzy lifting – to ze względu na odmładzającą moc terapii z zastosowaniem osocza z własnej krwi. Zabieg stymuluje komórki macierzyste do namnażania, a także pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny – białek, z których stworzone są włókna utrzymujące prawidłową jędrność, elastyczność i uniesienie skóry. To z kolei sprawia, że wygładzeniu ulegają drobne linie i zmarszczki, zaś ogólna tekstura i gęstość skóry wyraźnie się poprawiają.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym na niedoskonałości skóry

Zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego są polecane przez specjalistów przy niwelowaniu różnych niedoskonałości i zmian skórnych, np. blizn potrądzikowych, przebarwień czy cieni pod oczami. Terapia osoczem bogatopłytkowym aktywuje naturalne mechanizmy naprawcze komórek skóry, co pomaga w leczeniu blizn, plam pigmentacyjnych oraz innych, nieestetycznych zmian na skórze twarzy. Zabieg z osoczem bogatopłytkowym poprawia też ogólny koloryt skóry, która zwykle ulega zszarzeniu i zmatowieniu w wyniku postępującego procesu starzenia się skóry.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego w połączeniu z innymi zabiegami

Osocze bogatopłytkowe to preparat o bezpiecznym i wszechstronnym działaniu. Specjaliści bardzo polecają wykonanie zabiegu osoczem w ramach uzupełnienia innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, np. zabiegów laserowych. Regenerujące i kojące właściwości osocza pozwalają na skuteczną redukcję rumienia i obrzęku twarzy, a tym samym przyspieszenie procesów gojenia oraz rekonwalescencji pozabiegowej. Ponadto stymulujące działanie osocza wzmacnia efekty zabiegów, których celem jest pobudzenie skóry do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny.

Zabieg z wykorzystaniem PRP sprawdza się jednak nie tylko w usuwaniu blizn i zmarszczek oraz ogólnej poprawie kondycji twarzy. Wskazaniem do zabiegu są także problemy związane ze skórą głowy – nadmierne wypadanie włosów czy łysienie. Czy terapia osoczem może zostać przeprowadzona u każdego? Zapraszamy na konsultacje do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi. Specjaliści przedstawią ewentualne przeciwwskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym. Poznaj ceny i opinie na temat ulubionego zabiegu gwiazd!

0